İstanbul, Dany Brillant ile dans etti

Fransız ünlü şarkıcı Dany Brillant, 6 Ekim gecesi Harbiye Açıkhava’da yağmura rağmen onu dinlemeye gelen yüzlerce kişiye unutulmaz bir akşam yaşattı. Nostaljik şarkıların yanı sıra Latin, caz, salsa, swing melodileri ile sahne alan Brillant izleyicileri sayısız kez dansa davet etti. Tunus doğumlu olan Brillant’ın ailesi, 1967 İsrail-Arap Savaşı döneminde ülkelerinde yaşadıkları Yahudi düşmanlığı nedeniyle Fransa’ya göç etmişti.

İstanbul,  Dany Brillant  ile dans etti

1966 yılında Tunus’ta Daniel Cohen Biran ismiyle dünyaya gelen sanatçı henüz bir yaşındayken 1967 Arap - İsrail Savaşının nedeniyle ülkesinde Yahudilere yönelik saldırılar yüzünden ailesiyle birlikte göç etmek zorunda kalmış. Fransa’ya göç eden aile çocuklarını oldukça zor şartlarda büyütmüş.

Genç yaşlardan itibaren gitar çalmaya meraklı olan Dany, ailesinin baskısıyla tıp fakültesinde eğitime başladı.1986 yılında tıp eğitimini terk edip hayallerinin peşine düşen Dany Brillant ve Paris’te kabarelerde çalışıp şarkı söylemeye başladı. Müzik ve aktör olma hayalinin verdiği istek ve çalışmalar sonunda, Brillant Fransa’nın en sevilen şarkıcılardan biri oldu. 1990’lı yıllarından itibaren de artık dünyanın farklı ülkelerinde de tanınmış bir şarkıcı olma yoluna girdi.  

Elsa Sasun ve Dany

      

6 Ekim gecesi gerçekleşen konserde eskilerden nostaljik şarkılar dışında, Latin müziğinden hareketli parçalarla seyircilerin arasına inip sıraların arasında gezen Dany Brillant, izleyicilerini de birkaç kez dansa davet etti. Sanatçı sahnede caz, salsa ve Swing ezgileriyle hepimize hareketli dakikalar yaşattı.

Dany Brillant duygularını, “Türkiye’yi çok seviyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Ben artık sizlerden biri sayılırım” sözleriyle ifade etti. Sempatik, sıcak ve rahat tavırları, şarkıları kadar hareketli danslarıyla Dany Brillant repertuarında hem Fransızca, hem İtalyanca, hem İngilizce şarkılara yer verdi: ‘Bambino’, ‘I got you under my skin’, ‘Besame muncho’ gibi herkesin dilinde olan şarkılara da yer veren Brillant, ‘Quand je vois tes yeux je suis amoureux’ şarkısıyla sahnede adeta disko havası estirdi; seyircileri sahnede onunla birlikte dans etmeye davet etti.

Konser sonrası kulise resim çekmek amacıyla gittim. Kendimi ve Şalom’un tanıtınca, “Şimdi bayram, değil mi?” deyip Şana Tova dileklerini tüm Şalom okurlarına iletti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın