Başak burcu çocuğu

23 Ağustos – 22 Eylül

Başak burcu çocuğu

Zeka ve iletişim gezegeni Merkür yönetimindeki minik Başak, analitik zekasının yanı sıra aynı zamanda da detaylarla fazlasıyla ilgili bir çocuktur. Ayrıntıların onun hayatındaki yeri önemlidir. Disiplin ve düzen Başak için hem önemli, hem de gereklidir. Eğer kendisi düzenli bir çocuk değilse bile bulunduğu çevrenin belli bir düzeninin olmasını ister. Disiplinli oluşu koyacağınız kurallara harfi harfine uymasına neden olacaktır.

Başkalarına yardımcı olma isteği küçük yaşlardan itibaren gelişeceği için kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğu kadar erken karşılamaya başlayacaktır. Böylece anne ve babaya bağımlılığı küçük yaşlarda biter. O bir an önce kendi ayaklarının üstünde durarak çevresindekiler için bir şeyler yapabilmenin yollarını arar. Mükemmeliyetçi yapısı her neyle ilgileniyorsa onun en iyisini yapmayı istemesine neden olacaktır.

Diğer taraftan sosyal ilişkilerde biraz çekingen davranabilir. Her ne kadar bilgisi ve iletişim yeteneği gelişmiş olsa da, yakınlaşmak ve kaynaşmak için zamana ihtiyaç duyacaktır. Bu sebeple yakın arkadaşlıkları zamanla gelişecektir. Bu noktada ebeveynleri ona kendine olan güvenini geliştirmesi konusunda destek olabilirler.

Dil Bir Sanattır

Okul hayatı genellikle kolay geçecektir. İletişimci bir burç oluşu konuşmayı ve daha sonra da okumayı yaşıtlarından daha önce sökmelerine neden olabilir. Farklı gezegen etkileri yoksa okumaktan ve yazmaktan büyük zevk alacaktır. Onun için dil sadece iletişim kurmaya yarayan bir araç değil, büyük zevk aldığı bir sanattır. Yabancı dillere yatkınlığı olabilir, fakat ilk önce kendi dilini mükemmel bir şekilde öğrenip kullanmak ister.

Eğer sert gezegen etkileri yoksa çalışmak, öğrenmek ve bilgi edinmekten büyük zevk alır. Detaylar onu büyüler; bu sebeple ilgilendiği konuyu derinlemesine inceleyecektir. Okumanın ve araştırmanın yanı sıra anne babasına da sürekli sorular soracak, mümkün olduğunca farklı kaynaktan bilgi toplayacaktır.  

Boğa, Başak, Oğlak ebeveynler, onun düzene olan ihtiyacını kolaylıkla anlayabilir ve pratik hayatta ihtiyacı olan desteği kolaylıkla sağlayabilirler. Yengeç, Akrep, Balık ebeveynler minik Başak’ın zihinsel enerjisini, duygusallıkla besleyebilirler. Koç, Aslan ve Yaylar onun hayattan daha fazla zevk almasını ve işleri görev bilinci yerine oyun olarak algılamasına yardımcı olabilirler. İkizler, Terazi, Kovalar ise, Başak çocuğunun zihinsel enerjisini entelektüel kapasiteleriyle besleyerek onu sosyal konularda destekleyebilirler.

 

Meral Erduran Ilgaz D.F.Astrol.S.

www.astrozenith.com

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
2704