Facebook'ta Takip Edin Twitter'da Takip Edin

Tünelin Ucu

Tünelin Ucu

Mozotrs Ailesi

Mozotrs Ailesi

Ağa Takılanlar

Bu hafta ağımıza takılanlar
İzak BARON 

17 Mart 2015’teki seçimler, İsrail politikaları açısından bir “yapısal değişiklik” işareti vermiyor. Filistin siyasetinde keskin bir dönüşüm umudu yaşanmazken, Netanyahu hükümeti ve ABD’deki Obama yönetimi arasındaki çelişkileri, iki devlet arasında sorun olmaktan çok, iki kabine arasındaki siyasal zıtlık çerçevesinde ele almak gerekiyor. Ne var ki iki yönetimin zıtlığı, devletler arasındaki ilişkide önemli bir yapısal risk potansiyelini de işaret ediyor. “Stratejik ortaklık” ilişkisinin kısa zamanda sona ermesi gerçekçi gözükmese de, Filistin müzakelerinin uzun yıllardan beri yapılamaması, Hamas’ın giderek tüm Filistin’de etkin olması ve Obama’nın Hamas’ın içinde yer alacağı olası bir “birleşik Filistin yönetimi”ne ses çıkarmaması, son zamanlarda ‘sağ’ın egemen olduğu İsrail siyasetinde “çözümsüzlük sarmalı”nı besliyor. İşin ilginç yanı Netanyahu’nun en önemli propaganda alanlarından birisi, ABD Kongresi… Netanyahu ve Amerikan sağı arasındaki siyasal flörte karşı, Obama’nın daha çok tercih edeceği İşçi Partisi-Hatnuah arasındaki “Siyonist Kamp” acaba bir çıkış yapabilir mi? Herzog-Livni liderliğindeki “Merkez-Sol” işbirliği yeni bir siyasal bakışla, “güvenlik” politikalarından ziyade, “diyalog ve müzakere” başlığını öne çıkarsa da, İsrail’de hangi hükümet olursa olsun, “güvenlik refleksi”nden ödün verilmesi zor değil imkânsız görünmektedir. Deniz Tansi – www.politikaakademisi.org
GS2

Kısa Haberler... Kısa Haberler...

21 Mayıs 2008
Kısa Haberler... Kısa Haberler...

Ronaldinho ne yapmalı?

Bu sezon büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Katalan ekibi Barcelona'da, başkan Joan Laporta, Brezilyalı yıldızları Ronaldinho hakkında konuştu! Laporta, Ronaldinho'nun kariyerini yeniden canlandırmak için takımdan ayrılması gerektiğini söyledi!

Barcelona Başkanı Joan Laporta, Ronaldinho'nun kariyerini yeniden canlandırmak istemesi halinde, takımdan ayrılması gerektiğini söyledi.

Katalan Televizyonu TV3'e açıklama yapan Laporta, "Ronaldinho'nun yeni bir başlangıca ihtiyacı var. İşler kötü gittiği zaman, takımdaki kilit isimlerin ayrılması normal" dedi.

Laporta, "Ronaldinho'nun da tıpkı Frank Rijkaard gibi ayrılmasını isterim. Böylelikle bize iki lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi zaferi kazanmamızda yardım eden oyuncuyu daima hatırlarız" diye konuştu.

 

Cafu Milan’ı terk etti

Milan'ın Udinese'yi 4-1 yendiği maçta Milano ekibinin formasını son kez giyen Brezilyalı Cafu, futbolu bırakıp bırakmama konusunda kesin bir karar vermediğini belirtti.

2003 yılında Roma'dan Milan'a gelen ve kırmızı-siyahlı formayı 5 sezon giyen Cafu, Udinese'yi 4-1 yendikleri maçta gol attı ve taraftarlara golle veda etti.

Sözleşmesi gelecek ay sona erecek Brezilyalı oyuncu, "Bu benim için gerçekten çok üzücü bir an çünkü ayrılıyorum ve bu takımı gerçekten çok özleyeceğim. Futbolu bırakıp bırakmayacağımı düşünmeden önce iki ya da üç aylığına tatile çıkacağım" dedi.

Başkan yardımcısı Adriano Galliani ile konuştuğunu söyleyen tecrübeli futbolcu, "Adriano Galliani ile konuştum ve bana kapılarının açık olduğunu söyledi. Kesin olan bir şey var ki burada geçirdiğim zamanı asla unutmayacağım çünkü harika bir beş yıldı" diye konuştu.

Ajansspor Dış Haberler Servisi)

 

Haberlere yorum yapabilmek için üye girişi gereklidir. Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.

Yorumlar

0
  Yükleniyor...