Facebook'ta Takip Edin Twitter'da Takip Edin

Tünelin Ucu

Tünelin Ucu

Mozotrs Ailesi

Mozotrs Ailesi

Ağa Takılanlar

Bu hafta ağımıza takılanlar
İzak BARON 

17 Mart 2015’teki seçimler, İsrail politikaları açısından bir “yapısal değişiklik” işareti vermiyor. Filistin siyasetinde keskin bir dönüşüm umudu yaşanmazken, Netanyahu hükümeti ve ABD’deki Obama yönetimi arasındaki çelişkileri, iki devlet arasında sorun olmaktan çok, iki kabine arasındaki siyasal zıtlık çerçevesinde ele almak gerekiyor. Ne var ki iki yönetimin zıtlığı, devletler arasındaki ilişkide önemli bir yapısal risk potansiyelini de işaret ediyor. “Stratejik ortaklık” ilişkisinin kısa zamanda sona ermesi gerçekçi gözükmese de, Filistin müzakelerinin uzun yıllardan beri yapılamaması, Hamas’ın giderek tüm Filistin’de etkin olması ve Obama’nın Hamas’ın içinde yer alacağı olası bir “birleşik Filistin yönetimi”ne ses çıkarmaması, son zamanlarda ‘sağ’ın egemen olduğu İsrail siyasetinde “çözümsüzlük sarmalı”nı besliyor. İşin ilginç yanı Netanyahu’nun en önemli propaganda alanlarından birisi, ABD Kongresi… Netanyahu ve Amerikan sağı arasındaki siyasal flörte karşı, Obama’nın daha çok tercih edeceği İşçi Partisi-Hatnuah arasındaki “Siyonist Kamp” acaba bir çıkış yapabilir mi? Herzog-Livni liderliğindeki “Merkez-Sol” işbirliği yeni bir siyasal bakışla, “güvenlik” politikalarından ziyade, “diyalog ve müzakere” başlığını öne çıkarsa da, İsrail’de hangi hükümet olursa olsun, “güvenlik refleksi”nden ödün verilmesi zor değil imkânsız görünmektedir. Deniz Tansi – www.politikaakademisi.org
GS2

YSK basketbol takimlari maçlari

Türkiye deplasmanlı bölgesel basketbol ligi; Türkiye genelinde 81 takımın katılımıyla başladı

09 Ocak 2008
YSK basketbol takimlari maçlari
F grubunda mücadele eden Yıldırımspor A takımı; İstanbul'dan Şişlispor, İstanbul Büyükşehir Belediyesispor, İstanbulspor, Kocaeli’nden Çırağan Koleji, Bursa Final Dershaneleri, ve son olarak  da Balıkesir’den Best Spor takımları ile mücadele edecek. 10 Kasım Cumartesi günü Yıldırımspor ilk maçını Kocaeli Çırağan Koleji ile yapmış olup maçı sekiz sayı farkla kazandı. İkinci hafta maçında da İstanbul Büyükşehir Belediyesini 92- 82 yenerek iki maçta iki galibiyet elde etti.
Geçen sene federasyon krizinden sonra çok erken başlatılan gençler ve küçükler liginde de Yıldırımspor genç takımı Unibasket ile yaptığı ilk maçını 72- 67 kazanmasını bildi. Özellikle Cem Zalma, Eytan Anjel'in iyi oyunları maçın kazanılmasında çok önemli rol oynadı.
Haberlere yorum yapabilmek için üye girişi gereklidir. Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.

Yorumlar

0
  Yükleniyor...