Ergin Ataman: “Hedefimiz Euroleague’de play-off oynamak”

Ergin Ataman: “Hedefimiz Euroleague’de play-off oynamak”

Ergin Ataman A Haber’e yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu: “Anadolu Efes yıllarca Avrupa basketbolun da hep bir ekol olmuş bir kulüp. Onun için de son birkaç yıldaki görüntü özellikle geçen yıl ki görüntüyü silmek ve heyecan yaratmak için iyi bir transfer dönemi geçirdik ve iyi bir kadro kuruduk. Hazırlıklarımızı iyi yaptık ve iyi bir hazırlık dönemi geçirdik.

Sezona da iyi başladık. Cumhurbaşkanlığı kupası olsun Euroleague maçı olsun. Türkiye liginde biraz zorlandık maçlarda ama sonuçta iki galibiyetle başladık. Sezona 4’te 4’le başladık. Bu da bize ilerisi açısından ciddi anlamda moral veriyor. Ama Euroleague zorlu bir maraton.

Anadolu Efes’in bir gerçeği var. Anadolu Efes 3 büyükler gibi bir taraftar kitlesine sahip bir camia takımı değil. Onun içinde özellikle Türkiye liginde bizim çok fazla bir taraftarımız yok. Yıllarca Anadolu Efes Türk basketbolunun lokomotifi olarak ön plana çıktı. Hem Avrupa’da kazandığı maçlar, başarılar, hem de gerek Avrupa gerek NBA’e yolladığı oyuncular Türk milli takımına kazandırdığı büyük yetenekler. Türk spor severlerin Anadolu Efes’e ciddi bir sempatisi var ve Avrupa’da büyük bir saygınlığı var. Onun için Avrupa bizim için önemli. Türkiye ligi sonuçta play-off’larda belli oluyor. Tabii ki orada da hedefimiz bu sene şampiyonluk olacak ama ona sonra bakacağız. Ama Euroleague’de hedefimiz 30 maçın sonunda play-ff oynamak istiyoruz. Play-Off oynadığınız da artık final-four’a aday takımlardan biri haline geliyorsunuz. Ama adım adım şu anki hedefimiz play-off’u oynamak.”

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın