kanada REklam

Türk Yahudi Toplumunda etkinlikler

NES Sefarad Hanımlar Korosundan yaşlılara moral konseri

3 Ekim Çarşamba sabahı NES Sefarad Hanımlar korosu ve şefleri İzzet Bana, Balıklı Rum Hastanesinde bir moral konseri verdiler. Tüm pembe melekler, sabır ve sevgiyle, gelebilen hastaları bahçeye getirdiler. Neşeli parçalardan seçilen repertuarla hastalar hem eğlendi hem de şarkıları koro ile birlikte söylediler. 

Golden Age’liler Kuzguncuk Sinagogunda Sukot’u kutladı

Sukot Bayramı, Golden Age ailesini 3 Ekim Çarşamba günü Kuzguncuk Bet Yaakov Sinagogunda bir araya getirdi.

Golden Ageliler bayramı büyük bir aile olarak kutlamanın keyfini yaşadılar. Gelen misafirler, Golden Age Başkanı Sara Hazak ve arkadaşlarıyla birlikte sunulan ikramları, hep birlikte sohbet  ederek yediler. Ardından sinagoga giren misafirler, Daina Gabay, Sima Tovi, Suzi Gözcü, Raşel Özübahar, Oro Galimidi  ve Meri Şaban’ın hazırlamış olduğu skeçi beğeniyle izlendi. Meri Şaban ve Murat Eskinazi’nin seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılar, hep birlikte coşkuyla söylendi. Ayrıca, komisyonun en yaşlı katılımcısı olan Berta Benbarbut’un 100.yaş günü de kutlandı.

Programın ardından Golden Age Başkanı Sara Hazak, gösterdikleri ilgi ve yardımlarından dolayı Kuzguncuk Başkanı  Beto Adato ve yönetim kurulu arkadaşlarına, hazırlamış oldukları eğlence programından dolayı da tiyatro ve müzik ekibine teşekkür ederek, nice güzel günler yaşama dileklerini belirtti. Kuzguncuk Yönetim Kurulu, çıkışta tüm katılımcılara hediyeler dağıttı. 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın