8.Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödülleri dağıtıldı

Dünyaca ünlü karikatür sanatçısı Turhan Selçuk adına Milas Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmaya 61 farklı ülkeden 514 karikatürist, 1847 karikatür ile katıldı.

8.Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödülleri dağıtıldı

Tarihi Çöllüoğlu Hanı içerisinde yoğun bir katılımla düzenlenen törene; Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk ile yarışmanın jüri üyeleri Kamil Masaracı, İzel Rozental, Serter Karataban, Eda Oral, yarışmanın ikincilik ödülünü kazanan İranlı Jaber Asadi, üçüncülük ödülü sahibi İranlı Nahid Zamani ve sanatseverler katıldı.

Ruhan Selçuk yaptığı açılış konuşmasında, “Turhan Selçuk sözsüz ileti ve olağanüstü çizgileriyle evrensel dili yakalayarak karikatür sanatının zirvesinde taht kurmuş, ödün vermeyen onurlu kişiliği ve cesaretiyle de insanlığın kalbinde taht kurmuştur. Turhan Selçuk aramızda değil ama kompozisyon ve estetik inceliklerle dolu eserleriyle birlikte hep yanı başımızda olacak” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptığı konuşmasında; “Karikatür sanatıyla bizi dünyaya tanıtan, insanlığa bir ışık ve nefes veren sevgili Turhan Selçuk’a vefa borcumuzu ödemenin mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz. Ayrıca çok güzel bir dayanışma ve işbirliğini hayata geçiriyoruz. Sonuçlarından son derece memnun olduğumuz ve daha yıllarca sürdürmeye kararlı olduğumuz bir organizasyon” dedi.

Ödül Töreni karikatür sergisinin gezilmesinin ardından müzik dinletisi ile sona erdi.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın