Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Herzog: ‘Diaspora Yahudileri İsrail’den kopuyor’

Geçtiğimiz hafta, Yahudi Ajansı’nın yeni başkanı olarak organizasyonun gelecekteki vizyonunu Amerikalı Yahudi liderlere tanıtan Isaac Herzog, farklı coğrafyalardaki Yahudi milletinin kopmalarından bahsederek, önemli önceliklerinden birinin daha çok Yahudi’nin Yahudi hayatıyla ve İsrail’le nasıl bağ kuracaklarının yolunu bulmak olacağını belirtti.

Herzog: ‘Diaspora Yahudileri İsrail’den kopuyor’

Yahudi Ajansının başkanlığına geldikten sonra yaptığı ilk ABD ziyaretinde New York’ta konuşan Herzog, Diaspora ve İsrailli Yahudiler aralarındaki sıkı bağı bırakmak istememelerine rağmen, ‘Diaspora Yahudilerinin İsrail’den uzaklaşmaya başladıkları düşüncesinin arttığının bilincinde’ olduğunu belirtti.

Herzog şu şekilde devam etti: “Bizi bölmekte olan bu büyüyen trende karşı gelmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Diğer milletlerin arasında bizler küçüğüz, tek ulusuz ve büyük mücadelelerle karşı karşıyayız. Sadece birlikte olarak bu mücadelelerin üstesinden gelebiliriz... Özellikle ofisteki ilk haftamda sahaya indim çünkü Amerikalı cemaatlerin ihtiyaçlarını öğrenmek, Yahudi liderlere ve aktivistlere vizyonumu anlatmak istedim. Bundan sonraki aylarda da bu toplantılara Kuzey Amerika ve dünyanın diğer bölgelerinde devam edeceğim.”

Herzog bugüne kadar, Knesset’te muhalefet lideri olarak görev yaptı. Herzog,  yarı kamu-kuruluşu sayılan Yahudi Ajansında, efsane lider Natan Sharansky’nin yerine geçti. Herzog daha önce farklı inançlardan evlenmeleri bir ‘salgın hastalık’ olarak tanımlayan ve ‘bu soruna’ bir çözüm bulunması gerektiğini söylediği yorumlarıyla tepkilere neden olmuştu.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın