Batya Natan

İngiltere’de Yahudi Temsdilci Arap Karşıtı Tweetler Nedeniyle Açığa Alındı

İngiliz Yahudileri Temsilciler Kurulu, Twitter’da Arapları ‘en aşağılık hayvan’ olarak nitelendiren bir metni paylaşan kıdemli bir vekili altı yıl askıya aldı.

İngiltere’de Yahudi Temsdilci Arap Karşıtı Tweetler Nedeniyle Açığa Alındı

Jewish News of London’un perşembe günkü haberinde, kurulun tüzüğüne göre komite, Finchley United Sinagogu temsilcisi Roslyn Pine’ın organizasyonu zedelediği gerekçesi ile önümüzdeki üç yıllık iki dönem boyunca askıya alındığını söyledi.

Pine, Twitter hesabını yakın zamanda kişisel olarak değiştirmişti. Arapları twitterda ‘kötülük’ olarak adlandırmıştı ve: “İsrail’i yok etmek isteyen, bizi öldürmek isteyen Müslüman ve Araplarla ilgili bir sorunum var” demişti.

Pine daha önce de sansürlenmişti. Üç yıl önce Filistin yanlısı kadın İsveçli Dışişleri Bakanı için;’ tecavüz edilemeyecek kadar yaşlı’ olduğunu söylemişti.

Pine, çarşamba günü yapılan duruşmada kendini bu sözlerle savundu: “Bizi öldürmek ve İsrail’i yok etmek isteyen Müslümanlar ve Araplarla ilgili bir sorunum var. Her temsilcinin de bu görüşe sahip olmasını beklerdim.”

Geçtiğimiz ay yeni yönetim kurulu başkanı Marie van der Zyl, “Herhangi bir Müslüman karşıtı nefreti hoş görmeyeceğim” demişti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın