Batya Natan

Van’da kayak sezonu açılıyor!

Van’da kayak sezonu açılıyor!

Kayak turizminin yanı sıra profesyonel kayak sporunun da Türkiye’deki önemli adreslerinden Gevaş ilçesindeki kayak merkezinde sezon hazırlıklarında sona gelindi.

Aralıklarla devam eden kar yağışı sonrası pisti iş makineleriyle kayak yapmaya elverişli hale getiren ekipler, 1 kilometre uzunluğundaki teleski ve telesiyej hattının bakımlarını da gerçekleştirdi.

Uluslararası organizasyonların yapılabileceği standartlara hazır hale getirilen kayak merkezi, Van Gölü’nün mavisiyle buluşan görüntüsüyle kayakseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Gevaş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehdi Tekçe, AA muhabirine, iş makineleriyle karı sıkıştırarak, pistteki son çalışmaları tamamladıklarını anlattı.

Kayak merkezinde dört pistin bulunduğunu ifade eden Tekçe, şunları ifade etti:

“Pistimizin birinci etabı, kayağa yeni başlayanlar için tasarlanan Türkiye’deki en iyi kayak pistlerinden biridir. Pist, kayakseverlerin önünü görebilecek şekilde yapılan düz bir alana ve yaklaşık 1 kilometre genişliğinde, 4 kilometre uzunluğundadır. Yeni başlayanlar bir kaç denemenin ardından pistte kolayca kayabiliyorlar. Kayağa yeni başlayanlar burada çok rahat öğrenebilirler.”

Tesislerde tüm hazırlıkları tamamlayarak sıfır bir kayak tesisi düzeyine ulaştırdıklarını belirten Tekçe, şöyle konuştu:

“Pistteki çalışmaları tamamladık. Pistteki çukurları ve pist çevresindeki dereleri tamamen düzenledik. İnsanlar burada rahat ve güvenli bir şekilde kayabilirler. İnşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde sezonu açacağız.” 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
329