Batya Natan

Edirneliler 23 Nisan’da toplanıyor

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Pazar günü Edirne, Edirne Lisesi Mezunlar Günü nedeniyle misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Her yıl 23 Nisan’da Edirne Lisesi Mezunlar Günü nedeniyle Edirne şehri Türkiye’nin dört bir yanından gelen Edirnelilerle dolup taşar. Edirne’deki tüm kurumlar o gün Edirne Lisesi mezunlarının pilav günü nedeniyle şehirde bulunmalarını vesile ederek bir dizi etkinlik düzenler.

23 Nisan Pazar günü Edirneli tanınmış Diş Hekimi Tekin Sarıbaş’ın kaleme almış olduğu ‘Bir Başka Edirne – Mişon Efendi’nin Mektubu’  ve Geçmiş Dönem Belediye Başkanlarından Güngör Mazlum’un üçüncü baskısını gerçekleştirdiği ‘Edirne’nin Yahudileri’ kitapları, yazarları tarafından imzalanacak. O gün şehirde bulunabilme olanağı olmayanlar Emel Benbasat’la temasa geçerek istediği kitabı adına imzalatabilecek (0535 3500778).

Aynı gün ‘Edirne Yahudilerinin Hatıraları’ başlıklı bir fotoğraf sergisinin açılışı da gerçekleşecek. Niso Kaneti’nin fotoğraf arşivinden seçilerek ve olanaklar dahilinde fotoşop ile düzeltilerek düzenlenmeye çalışılan serginin fotoğrafları sayısız Edirnelinin ilgisini çekecek.

23 Nisan tarihinde ayrıca, şehirde Sağlık Müzesinin 20. yılı nedeniyle kapsamlı bir tören ve konser de düzenlenecek.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
1165