Maryland’de Yahudilerin golf kulübü Obama’yı davet ediyor

Maryland’de üyelerinin çoğunun Yahudi olduğu golf kulübü Woodmont Country Club, ABD eski Başkanı Barack Obama’yı hararetli bir tartışmanın ardından üyeliğe davet etti.

Maryland’de Yahudilerin  golf kulübü Obama’yı davet ediyor

Washington Post’un bildirdiği habere göre, Woodmont’un Başkanı Barry Forman, geçtiğimiz günlerde üyelere gönderdiği bir mesajda, kulübün yürütme komitesinin, üyelerin görüşlerini dikkate alarak kulübe Obama’nın katılmasına karar verdiğini belirtti.

Forman, “Siyasi görüşlerin, üyelik kriterlerinin hiçbir zaman bir parçası olmadığını ve üyelerin görüşlerini her zaman rahatlıkla yansıttıklarını” belirtti. Ayrıca Forman, “Günümüzdeki kutuplaşmış siyasi ortamda, Woodmont’un değişik görüş ve inançlara sahip insanların rahat bir çevrede dostluk ve dinlenmenin keyfini sürdürdüğü bir yer olması her şeyden önemlidir” dedi.

Obama, başkanlığı boyunca dört kez kulüpte oynadı ancak Woodmont’a üye olup olmayacağını belirtmedi.

Kulüp, üyelik için 80 bin dolar başlangıç ücreti ve yıllık aidatlar için de 9.600 dolar talep ediyor.

Washington Post’a göre Obama, başlangıç ücretini ödemeyerek ‘özel üyelik’ sıfatıyla katılmaya davet edilecek.

Woodmont, 1913’te D.C. bölgesi Yahudileri tarafından kuruldu, çünkü o dönemde Yahudilerin diğer kulüplere katılmaları yasaktı.

Forman, üyelerine gönderdiği mesajda “Yahudi mirasımızdan ve üyeliğimizin daha çeşitlilik göstermesinden gurur duyuyoruz. Bu gelişme son yıllarda toplumumuzda önemli bir değişimi yansıtıyor” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
339