Trump ve Netanyahu Washington’da bir araya geldi

Başkanlık yemini sonrası ilk defa bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yerleşimler ve Golan Tepeleri konusunu görüştüler.

Trump ve Netanyahu Washington’da bir araya geldi

Netanyahu görüşme sonrası basına yaptığı açıklamada, Trump’a yerleşimleri dondurma konusunu yeniden ele alacağını söz verdiğini, Trump’tan da  İsrail’in Golan’daki varlığını tanımasını istediğini ifade etti. 

Görüşmenin detaylarını yansıtmaktan kaçınan Netanyahu basına şunları söyledi: “Size Golan konusunda Başkan Trump’ın ne cevap verdiğini söylemeyeceğim, ancak talebime  çok şaşırdığını söyleyemeyeceğim. ABD Başkanı’nın barış için bizimle her tür işbirliğini yapmaya hazır olduğunu belirtebilirim.” 

Başkan Donald Trump da basına yaptığı açıklamada, özellikle şimdilik İsrail’in  yerleşimler konusunu bir süre dondurması gerektiğini savundu. Donald Trump açıklamasında özellikle şunları belirtti:

“ABD her zaman başarıya ulaşabilecek, yapılabilir bir barışı destekleyecektir. Bu konuda tüm gücümüzle çalışacağız. Bu şahsım için de çok önemli.

Ancak bu anlaşmanın tüm şartlarını  taraflar kendileri belirleyecek.  İki devlet ya da tek devlet. İsrailliler ve Filistinliler hangisiyle mutlu olacaksa  be o formülü kabul ederim.”

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
646