kanada REklam

Klimaların marifeti

Yazıyı kaleme aldığım bugün, İstanbul seçmeni sandığa gidiyor. Şehirde kayıtlı 10 milyon 969 bin seçmen oy kullanacak.

Sabahın erken saatlerinde vatandaşlık görevimi yerine getirmeyi tercih ederim. Sandık kuruluna giderken, yolda rastladığım insan portreleri hayli ilginçti. Bastonundan destek alıp yardımcısının koluna giren bayanlar, takım elbiseli yaşlı beyler ve çok sayıda pusetli aileler…

Kimileri oy kullanılan mekanın tam karşısındaki parkta sabah çaylarını yudumladılar. Apartman komşuları yolda birbirlerini selamladılar, ayak üstü sohbet ettiler.

En güzeli ise trafikti. Çok az sayıda yola çıkan araba ve motosiklet sayesinde caddede karşıdan karşıya geçmek çok huzurluydu. Tabi günün ilerleyen saatlerinde durumu bilemeyeceğim.

23 Haziran Pazar günü, Nişantaşı ve çevresinde durum an itibariyle yaklaşık böyleydi.

***

Havaların bir hayli ısınmaya başlamasıyla yazılı ve görsel basında en çok yer alan ilanlardan biri ‘iklimleme cihazı’, diğer adıyla ‘klima’lardır.

İş ortamını ve genel yaşantımızın vazgeçilmez unsuru olmasına rağmen, kontrolümüz dışında çalıştığında, amiyane tabirle ‘çarpılıyoruz.’

Sıcaklarda boyun tutulmaları, boğaz ağrıları, hep klimaların marifeti. Ama en çok korunması gerekilen yerler uçaklar. “Ne onlarla, ne onsuz” deyip önlemimizi alıp, birlikte yaşamayı sürdürüyoruz.

Hepinize sağlıklı, iyi bir yaz diliyorum.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın