kanada REklam

Büyükada Sinagogu sohbet geceleri büyük ilgi görüyor

Büyükada Sinagogu sohbet geceleri büyük ilgi görüyor

16 Temmuz akşamı Onkolog Dr. Yavuz Dizdar’ın ‘Sağlığımız Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar’ konuşması ile başlayan Büyükada Hesed LeAvraam Sinagogu Sohbet Geceleri, Gamze Berberci Çelik ile devam ediyor. 

İletişim ve İlişki Danışmanı Gamze B. Çelik, ‘Erkek Ne Der, Kadın Ne Anlar; Kadın Ne Der, Erkek Ne Anlar’ konulu sohbette ilişkilerdeki yanlış anlaşılmalar, yaşanan sorunlar ve sohbet ile aynı ismi taşıyan kitabından da bahsedecek. Kadın: “Futbol çok saçma!” der, erkek: “Futbolun saçma olduğunu düşünmen bile çok saçma. Hem ben senin pembe dizilerine karışıyor muyum!” diye cevaplar, tartışma çıkar. Erkek: “Sen aslında benden daha iyilerine layıksın” der, kadın: “Beni kendisine yakıştıramıyor herhalde” diye algılar ve karmaşa başlar. Bir taraf: “Seni istemediğimden değil, ben yalnızca özgürlüğümü geri istiyorum” der, içsesini kendine saklar. O an akıllar karışır, ilişkinin güven ve dürüstlük damarı  kanamaya başlar. Yani ilişkileri yanlış anlaşılmalar, ağızdan biranda kaçanlar, düşünmeden yapılan konuşmalar ve imalı sözler  yaralar. O zaman bugün ilişkide neler yapmamamız gerekiyor? Bunu, İletişim ve İlişki Danışmanı Gamze Berberci Çelik ile sohbette öğreneceğiz.

1979 İstanbul doğumlu Gamze Berberci Çelik, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji eğitimine devam ediyor. İş hayatına Sabancı Holding’de Sakıp Sabancı’nın özel asistanı olarak başladı; 15 yıl Sabancı Ailesi ile çalıştı. Son altı yıldır kariyerine İletişim ve İlişki Danışmanı olarak devam ediyor. Los Angeles’te yaşayan yazar, UC Berkeley’de Psikoloji ve Danışmanlık alanında ve İrvine Valley Collage’da ‘Kadın - Erkek İlişkileri’ üzerine danışmanlık eğitimleri de aldı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın