kanada REklam

ABD Adalet Bakanlığı ‘Yeni Antisemitizm’i tartıştı

Başkan Donald Trump, yönetimin en yüksek yetkililerini Adalet Bakanlığı binasında, dünyada şekil değiştiren, İsrail düşmanlığına dönüşen antisemitizm ile mücadele için bir araya getirdi.

Pazartesi günü yapılan toplantıya Adalet Bakanı William Barr veyardımcısı Jeffrey Rosen’ın yanı sıra FBI, Eğitim Bakanlığı ve Hazine’den önemli yetkililer katıldı. Toplantıda Adalet Bakanı William Barr, Eğitim Bakanı Betsy DeVos, Beyaz Saray Antisemitizm ile Mücadele Özel Temsilcisi Elan Carr, Hazine Bakanı Steve Mnuchin ve FBI Başkanı Christopher Wray birer konuşma yaptı.

Toplantıya dinleyici olarak da Yahudi kuruluşlarının ve nefret suçu ile mücadele eden çeşitli kuruluşların temsilcileri katıldı. Dinleyicilerin sayısı 150 kişiden fazlaydı. Beyaz Saray Antisemitizm ile Mücadele Özel Temsilcisi Elan Carr’ın şu ifadesi  de dikkat çekici idi: “Bu toplantı Trump hükümetinin antisemitizm ile mücadele konusuna ne kadar önem verdiğinin en büyük kanıtıdır. ABD ve AB’de antisemitizm hızla yükselmektedir. New York’ta vandalizm, üniversite kampüslerimizde İsrail’i destekleyenlere ve Yahudi öğrencilere takınılan düşmanca tavır endişe konusudur.”

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın