kanada REklam

Şimon Peres’in oğlu: “Belki de siyasete girme zamanım geldi”

İsrail eski Devlet Başkanı Şimon Peres’in oğlu Şemi Peres, katıldığı bir yayında, “Politika sistemimizdeki altyapımız o kadar problemli ki nereden başlayacağımı bilemiyorum. Belki artık benim da siyasete girme zamanım geldi” dedi.

Bir risk sermayesi şirketi sahibi olan, İsrail eski Devlet Başkanı Şimon Peres’in oğlu Şemi Peres, Chicago’nun Yahudi asıllı belediye başkanı Rahm Emanuel’e önemli açıklamalarda bulundu.

Barış ve Yenilik Medya Merkezi Başkanı olan Şemi Peres, bu hafta Chicago’ya giderek Rahm Emanuel’in haftalık olarak yayınladığı ‘Chicago Hikâyeleri’ yayınına misafir oldu. Peres, Emanuel’e “Politika sistemimizdeki altyapımız o kadar problemli ki nereden başlayacağımı bilemiyorum. Babam politikanın içinde olduğu müddetçe ben hep dışında kaldım... Şimdi artık içinde olmadığına göre belki artık benim zamanım geldi” şeklinde konuştu.

Peres, Chicago ile teknoloji bağlarını güçlendirmek, yenilik ve girişimcilikte işbirliği yapma anlaşması imzalamak için Chicago’yu ziyaret etti. Peres, Emanuel’e yenilik, teknoloji ve İsrail’in geleceği ile ilgili görüşlerinden bahsetti: “İsrailliler olarak demokratik bir Yahudi devlet olma fikriyle karşı karşıyayız; ya Yahudi devleti olacağız ya da demokratik bir devlet olacağız... Bunu hep bir trenin raylarda gitmesine benzetmeye çalıştım.  Raylardan biri Yahudi diğeri ise demokrasi... Ne zamanki raylardan birinin yönü değiştirilerek diğer rayın üstünden geçmeye çalışıyor işte o zaman tren raylardan çıkmış oluyor.”

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın