kanada REklam

Yahudi alemi bu Cumartesi sabahı Yeni Zelandalı Müslümanlar için dua edecek

Türk Yahudi Toplumu, Yeni Zelanda’da, Cuma Namazında camiye yapılan ve en az 49 Müslümanın ölümü ile sonuçlanan terör saldırısını kınadı.

Yahudi alemi bu Cumartesi sabahı  Yeni Zelandalı Müslümanlar için dua edecek

Twitter’dan yapılan paylaşım şöyle: “Yeni Zelanda’da Cuma namazında Cami’ye yapılan nefret- terörü saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz.” 

Paylaşılan bir diğer Twitter mesajında ise,  bu Cumartesi günü sabah duasında,  katledilen Müslümanların ruhu ve yaralıların bir an evvel şifa bulmaları için  tüm sinagoglarda dua edileceği duyuruldu.

Yahudi Toplumu Hahambaşısı Rav İshak Haleva, Yeni Zelanda’daki cami saldırısı ile ilgili  olarak yaptığı açıklamada, Yüce Tanrı’ya , Müslüman alemi için dua ettiğini belirtti. 

Hahambaşı, Yahudiliğin kutsal günü Cumartesi günü  Türkiye’deki tüm Yahudi ibadethanelerinde okunacak duanın metnini de şöyle ifade etti: 

“Yüce Tanrı’ya, yakarışlarımızın kabul edildiği  kutsal gün Şabat’ta  Müslüman alemi ve olayda yakınlarını kaybedenleri teselli etmesi için dua ediyoruz. Tanrı yaralılar için de  acil şifalar versin.   Bundan sonra dünyamızın hiçbir yerinde böylesi bir olay vuku bulmamasını Tanrı’dan dileriz.”

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın