kanada REklam

Sanatta Kısa Kısa: Bifo ve Mischa Maisky Konseri

Sanatta Kısa Kısa: Bifo ve Mischa Maisky Konseri

Lütfi Kırdar Konser Salonu, 24 Ocak akşamı, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile Letonya asıllı İsrailli çello virtüözü Mischa Maisky’nin konserine ev sahipliği yapacak. Gençliğinde ‘Geleceğin Rostropoviç’i olarak

anılan Maisky’yi dinlemek, yalnızca klasik müziği değil kaliteli müziği seven herkes için bir ayrıcalık. Konserde Respighi, Dvorak ve Brahms’tan eserler seslendirilecek. Ayrıca konser öncesinde Serhan Bali bir söyleşi gerçekleştirilecek.

 

Klasikten Çağdaşa Türk Resminden Seçkiler

Caddebostan Kültür Merkezi, 36 sanatçının eserlerinin yer aldığı ‘Klasikten Çağdaşa Türk Resminden Seçkiler’ adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Türk resim sanatı tarihinden bir seçki niteliği taşıyan sergi, Osmanlı döneminden Cumhuriyet dönemine geçişle beraber çağdaş Türk resim sanatının öncüleri olan sanatçıların eserlerini içeriyor. Sergide, aralarında Erol Akyavaş, Fethi Arda, Maide Arel, Bedri Baykam, İlhan Berk, Nurullah Berk, Sabri Berkel, Cihat Burak, Şefik Bursalı, Gül Derman, Abidin Dino gibi isimlerin eserleri yer alıyor. Sergi, 26 Ocak’a kadar izlenebilir.

FREDDY KEMPF İstanbul Resitalleri’nin konuğu

2019’un ilk resitali 20’den fazla albümü ve YouTube’da bir milyondan fazla izlenen videoları ile İngiliz piyanist Freddy Kempf! Günümüzün en beğenilen piyanistlerinden Kempf, 12 Ocak’ta the Seed’de! Alman bir baba ve Japon bir annenin çocuğu olara k İngiltere’de doğan sanatçı, Rusça, Japonca, Almanca ve Fransızca dilleri akıcı olmak üzere toplam 12 dil konuşuyor; Uzakdoğu’dan Orta Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya uzanan bir rotada en tanınmış orkestra ve şeflerle dünya çapında konserler veriyor. Sanatçı konserde, Prokofiev, Kapustin ve Rachmaninov’un eserlerinden oluşan bir repertuvar sunacak.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın