kanada REklam

Nino Varon’dan ‘Şarkı gibi Şarkılar’

Adam Gibi Adam´dan Şarkı Gibi Şarkılar

Nino Varon’dan ‘Şarkı gibi Şarkılar’

Altmış yıldan fazladır müzisyenlik yapan, 70’li yılların Türk Pop müziğini şekillendiren en önemli prodüktörlerinden biri olan Nino Varon, 50 yıl sonra bir albüm çıkarttı. DMC etiketiyle yayınlanan ‘Şarkı Gibi Şarkılar’ albümüyle Varon, şarkılarına uygun sanatçıları bir araya getirdi. Uzun kariyeri boyunca, Nilüfer, Tanju Okan, Füsun Önal, Modern Folk Üçlüsü, Ajda Pekkan, Timur Selçuk, Juanito, Nesrin Sipahi gibi onlarca önemli isme prodüktörlük yapan, Duman ve Bulutsuzluk Özlemi’ni keşfeden, unutulmaz şarkı sözleri yazan, yaptığı bestelerle listelerde bir numaraya yükselen Nino Varon, bu albümle 50 yılı müzikseverlere anımsatıyor.

Nilüfer, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Nil Karaibrahimgil, Ziynet Sali, Duman grubu solisti Kaan Tangöze, Bulutsuzluk Özlemi, Demet Sağıroğlu, Onur Mete, Recep Aktuğ, Ege gibi isimlerin dışında, uzun süredir sesinden yeni bir kayıt duymadığımız Fedon, Akrep Nalan gibi sevilen sanatçıları da bizlerle buluşturan albüm, yakın zamanda hayatını kaybeden ‘kalipso kralı’ Metin Ersoy’un son kaydını da içeriyor.

Nino Varon da biri Demet Sağıroğlu’yla düet, iki Türkçe, bir de Fransızca şarkıyla albümde kendi sesiyle karşımıza çıkıyor. Albüm kapağındaki görsel aynı zamanda iyi resim de çizen Nino Varon’un kendisine ait.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın