Netanyahu: “İsrail olmasaydı radikaller tüm Ortadoğu’yu ele geçirirdi”

Kudüs’te 140 yabancı gazeteciye konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu eğer İsrail olmasaydı İslami radikalizmin tüm Ortadoğu’yu ele geçireceğini belirtti.

Netanyahu: “İsrail olmasaydı radikaller tüm Ortadoğu’yu ele geçirirdi”

İsrail’in bölgede güçlü bir  demokrasi olduğunu belirten Netanyahu, ülkesinde Hıristiyanların da Müslümanların da kanunlar tarafından korunduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını öven, Filistin Lideri Abbas’ı ise elleri kanlı teröristleri finanse etmekle suçlayan Netanyahu, şu ifadeleri kullandı: “İsrail’in komşularına şöyle bir bakın, Abbas’ın yaptıklarına bakın,  Filistin Lideri  teröristleri ödüllendiriyor. Cinayete finansman sağlıyor, öldürdükçe daha fazla yardım parası alıyorlar. Filistin kanunlarında  ‘Yahudilere toprak satmak idam ile cezalandırılır’ şeklinde yazıyor.”

Netanyahu, ABD Elçiliğinin Kudüs’e taşınması ile ilgili olarak da şunları belirtti: “Başkan Trump elçiliği taşıyarak tarihi bir hatayı düzeltmiştir. Yahudilerin Kudüs ile bir bağı olmadığı söylemini her fırsatta yaymaya çalışan BM kurumlarının bu hareketleri de inanılmaz büyük bir fiyaskodur.”

Netanyahu konuşmasını şu sözler ile sürdürdü: “İsrail, Hıristiyan cemaatlerinin en özgür şekilde yaşadığı ve geliştiği tek Ortadoğu ülkesidir. İsrail eğer olmasaydı radikal İslam tüm Ortadoğu’yu ele geçirirdi. İsrail sadece kendini değil komşularını da birçok tehlikeden korumaktadır.”

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın