Avishai Cohen Akbank Caz Festivalinde

Çağdaş caz sahnesinin kendinden en çok söz ettiren isimlerinden, dünyaca ünlü trompetçi Avishai Cohen, 28 Ekim’de İstanbul’da sahne alacak.

Trompetinin berrak sesiyle tanınan Avishai Cohen, çağdaş caz sahnesinin kendinden en çok söz ettiren isimlerinden biri. Defalarca Türkiye’de konserler veren sanatçının müzikteki anlam arayışı ve bas tınılarını ilgi odağı haline getirmesi ona uluslararası pek çok ödül ve dünya çapında haklı bir tanınırlık kazandırdı. Usta trompetçinin 2016 yılında çıkardığı albümü ‘Into the Silence’, TSF Jazz tarafından ‘Yılın En İyi Albümü’ seçildi.

Bugün, dörtlüsüyle yaptığı çalışmaların yanı sıra, Omer Avital ve Nasheet Waits’le sürdürdüğü üçlüsü Triveni ile de on yılı aşkın bir süredir çalışmalarına devam ediyor. Cohen, piyanoda Yonathan Avishai, basta Barak Mori ve davulda Ziv Ravitz’ten oluşan dörtlüsü ile 21 Ekim akşamı, Akbank Caz Festivali kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda sevenleriyle buluşacak.

 

 Lisa Simone ‘My World’ albümü ile CRR’de

Cemal Reşit Rey Konser Salonu 16 Ekim’de, ünlü müzikal sanatçısı Lisa Simone ağırlıyor. Lisa Simone ya da bilinen ismiyle Simone, Brodway ve şov dünyasında tanınan eski bir şarkıcı, besteci, ödüllü aktris Dr. Nina Simone’nun tek çocuğu.  Birçok tanınmış müzikalde rol alan Lisa Simone çeşitli albümleri ile Grammy Ödülüne, Rent müzikalindeki ‘Mimi Marquez’ rolüyle de ‘Halen Hayes’ ve ‘Jefferson’ ödüllerine aday gösterildi. Lisa, FNAC Jazz listelerinde dördüncü sıraya yerleşen ‘All is Well’ adlı albümüyle 2014-2015 sezonunda son turnesini gerçekleştirdi. Şu anda dünya çapında övgü dolu eleştiriler alan son albümü ‘My World’ün tanıtım konserlerine devam ediyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın