Batya Natan

İngiliz Öğrenci Birliği anketinde Yahudilik seçeneği yoktu

İngiltere Öğrenci Birliği (NUS), son günlerde üyeleri arasında yaptığı bir ankette, “İnancınız ne?” sorusunu sordu ancak cevap seçenekleri arasında Yahudilik yoktu.

Olayın basına yansıması üzerine NUS bir açıklama ile özür diledi. Aynı hatanın bir ayda iki farklı ankette tekrarlanması dikkat çekiyor.  Son ankette, sorunun cevabı için içlerinde Hristiyan, Müslüman, Budist, Hindu, Sih, Agnostik olmak üzere  11 farklı inanç seçeneği varken Yahudilik yoktu.  NUS Başkanı Shakira Martin,  Twitter’dan yaptığı açıklamada, hatanın ikinci defa olmasının sadece özürle kapanmayacağını, gerekeni yapacağını belirtti.  İngiliz öğrenci birliği geçmişte de antisemitizm ile suçlanmıştı. Eski başkan Malia Bouattia,  yaptığı bir açıklamada, Birmingham şehrini İngiliz yüksek eğitiminin Siyonizm merkezi olduğunu iddia etmişti.

İsrail karşıtı BDS örgütünün koyu bir destekçisi de olan eski başkan Filistinlileri, İsrailli sivillere karşı şiddet eylemlerine davet etmiş, radikal İslami grupları desteklediğini belirtmişti.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
491