Batya Natan

Yahudi toplumundan kısa kısa...

Yahudi toplumundan kısa kısa...

Mutluklar dileriz

Şalom gazetesi, sanat sayfası ve Şalom Dergi yazarlarından Miryam - Uriel Şulam’ın kızları Sindy ile Eti - Murat Irgaz’ın oğulları Vedat Irgaz 24 Aralık günü evlendiler. Aileleri tebrik eder, genç çifte ömür boyu mutluluklar dileriz. 

Alef’te çocuk festivali

24 Aralık Pazar günü Alef ailesi, 2014-2009 yılları arasında doğmuş çocuklarla birlikte dopdolu, eğlenceli bir faaliyet gerçekleştirdi. İlk kez düzenlenen Alef Çocuk Festivalinde yaklaşık 220 katılımcı yer aldı. Çocuklar kum boyama, hamsa boyama, Magen David kurabiye süsleme, define avı, survivor yarışmaları, sihirbaz, yüz boyama gibi faaliyetlerle eğlenirken, büyükler için de mini bir kermes hazırlandı. Hem büyükler hem de çocuklar ortamın keyfini çıkartırken özellikle miniklerin kahkahaları herkesi mutlu etti.

Or Ahayim’nden bayram ziyareti

25 Aralık Pazartesi günü Or Ahayim Hastanesi Vakfı Başkanı Yaşar Abuaf, Pembe Melek Başkanı Sara Behar ve Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Doğu, Balıklı Rum Hastanesi Başkanı Kosta Yuvanidis’i Noel Bayramını tebrik etmek için ziyaret ettiler.

 


Or Yom’da samimi  devir teslim

20 Aralık Çarşamba gecesi Or Yom’un Boğaz manzaralı terasında sade bir törenle yönetim kurulunun devir teslimi gerçekleşti.

Neve Şalom Vakfı Başkanı Daryo Katalan’ın eşiyle birlikte katıldığı törene tüm yönetim kurulu üyeleri eşleriyle birlikte katıldılar. Kurum Müdürü Derya Yücel’in de bulunduğu gece, Or Yom’da bir dönem daha (2018-2019) yönetim kurulu başkanlığı yapacak Moiz Romano’nun kısa açılış konuşmasıyla başladı. Romano, 2017 sonunda Or Yom yönetimine katılan Sany Manisa, Ömür Hatem ve Jak Sevgi’ye “Hoşgeldiniz” dedi.

Tören Daryo Katalan’ın konuşmasıyla devam etti. Ardında Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nora Uyar’ın  doğum günü için bir pasta kesildi.

2016 - 2017 Kadın kolları Başkanı Toni Biçaçi görevini Cansen Malki’ye devrederken, tacını da ona taktı.

İlerleyen saatlerde  2016 - 2017 dönemi içinde veya  dönem sonunda görevlerini bırakan Nora Uyar, Toni Biçaçi, Sabeto Debaruh, Hayim Dalsarfati, İzak Bivas ve Ceki Granti’ye katkıları için  teşekkür edilerek birer hatıra hediye verildi. Görevlerini bırakan bu isimler ise Or Yom’un daima gönüllerinde olacağı ve her an katkı vermeye hazır olduklarını belirtti.

Daha sonra mikrofon elden ele dolaşarak tüm üyeler Or Yom’la ilgili anılarını anlattı. Kahkahalar eşliğinde çok samimi bir ortamda keyifli bir gece tamamlandı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
1163