Bomba tehdidi bile Yahudi çiftin evlenmesine engel olamadı

İngiltere’de Gabby ve Dan Rosehill’in düğünlerinin yapıldığı otele neredeyse yüzüklerin takılacağı sırada bomba tehdidi yapıldı, ancak Rosehill Ailesinin kutsal bağına terör tehdidi bile engel olamadı.

Bomba tehdidi bile Yahudi çiftin  evlenmesine engel olamadı

Brighton’da nikahı yapan hahamın Yahudi çifti karı-koca ilan etmesine dakikalar kala  alarmlar çalmaya başladı,  otel boşaltılmalıydı.

Gelin Gabby Rosehill o anları şöyle anlatıyor: “Bir anda alarmlar çaldı, oteli boşaltmaya başladılar. Hahama sordum ‘Bu göklerden bir mesaj, bir müdahale mi?’ Hahamın cevabı kesindi; ‘Tam tersine bu aşmamız gereken bir sınav.’”

Ardından gelin, damat ve haham dahil herkes düğün salonunu ve oteli boşalttı; düğün konuklar ile yakın bir otele taşındı.  Organizasyonundan sorumlu şirket büyük bir performans göstererek çok kısa bir sürede yeni bir Hupa’yı yakındaki otele kurdu. Bütün bunlar neredeyse bir saat içinde gerçekleşti ve genç çift  yüzüklerini  takarak dünya evine girdiler.

Rosehill’lerin düğünü bomba tehdidine rağmen gerçekleşti, ancak normal Yahudi geleneklerine ek olarak polis, hem gelinin hem de damadın ifadesini aldı. Oteli  beş saat arayan ve bomba bulamayan polis genç çifte bir düşmanları olup olmadığını, kimlerin bu kutsal birleşmeden rahatsız olabileceğini sormak zorunda idi.

 

Konuklar ve genç çift düğünün orijinal olarak  planlandığı otele ancak düğün pastası yemek için dönebildiler.

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
753