Batya Natan

Belediye başkanları Büyükada Sinagogunu ziyaret etti

5 Ağustos Cumartesi sabahı, Büyükada Hesed Le Avraam Sinagogu, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ı ağırladı.

Belediye başkanları Büyükada Sinagogunu ziyaret etti

 

Hahambaşı Rav İshak Haleva’nın da bulunduğu güne Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Anadolu Kulübü Başkanı Cemalettin Şereflier, Büyükada Deniz Kulübü Başkanı Adnan Demir ile Büyükada’da görev yapan çok sayıda yetkili katıldı. Öncelikle Hahambaşı Rav Haleva anlamlı bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç sözü alarak orada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Güne damgasını vuran konuşma ise Hazinedar’dan geldi: “İyi ki 525 yıl önce İspanya’dan sizi kovmuşlar ki bu ülkeye geldiniz. Her şerde çok büyük bir hayır vardır. Bu ülkeye çok şey kattınız. Birbirimizi sevelim…” diyerek konuşmasına sevgi ve hoşgörü mesajları ile devam etti. Daha sonra katılımcılar, misafirperverliklerinden çok memnun kaldıkları Büyükada Yönetim Kurulu üyelerine minnettarlıklarını dile getirdiler.

Ayrıca Rav Naftali Haleva ile devam eden Tora gecesi sohbeti de yoğun katılımla gerçekleştirildi. Bir sonraki konuşmacı Rav İzak Peres ise ‘Yahudilikte doğum günü’ konu başlığı altında ilginç bir konuşma yapacak. Büyükada Hesed Le Avraam Sinagogu Yönetim Kurulu çok yakında düzenleyecekleri bir konserin de müjdesini verdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
699