Musevi Toplumundan Kısa Kısa:

Golden Age’liler Pesah’ı NŞKM’de kutladı

Golden Age Komisyonu 13 Nisan Perşembe günü Neve Şalom Sinagogu Kültür Merkezinde Pesah kutlaması düzenledi.

Kutlama, Şişli, Kurtuluş ve Caddebostan’dan yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Golden Age Komisyonu Başkanı  Lida Sarfati, artık gelenek haline gelen bayram kutlamalarının kendilerine verdiği mutluluğu dile getirerek herkesin bayramını kutladı.

Forti Barokas’ın yazıp yönettiği ve oynadığı, Soli Avigdor, Anjel Meşulam, Tuna Mizrahi, Robert Elmas ve Şeli Elmas’ın da rol aldığı ‘Geleneklerimiz’ konulu skeç, izleyenleri eski günlere götürerek keyifli vakit geçirmelerini sağladı. Skecin ardından, Erol Esken güzel şarkılarıyla misafirleri coşturdu. İzleyiciler, büyük keyifle dinledikleri şarkılara eşlik ettiler. Pesah ikramlarının yanı sıra, tüm katılımcılara ufak çerçeveler hediye edildi. Günün sonunda Komisyon Başkanı Lida Sarfati, Forti Barokas’a, ekibine ve Erol Esken’e teşekkürlerini sundu.

 

Minix öğrencilerinden Or Yom’a bayram ziyareti

Geçtiğimiz cuma günü Minix Anaokulu öğrencileri öğretmenleri ve Okul Müdürü Dolly Levi eşliğinde Or Yom’a bayram vesilesiyle bir gezi düzenlediler. İzzet Bana’nın da hazır bulunduğu gezide öğrenciler yaşlıları önce sürpriz yaparak odalarında ziyaret ettikten sonra, yemek katında hep birlikte şarkılar söyleyip dans ettiler. Or Yom Yönetim Kurulundan Moiz Özromano ve Toni Biçaçi’nin de hazır bulunduğu etkinlikte çocuklar hatıra fotoğrafları çektirip, yaşlılarımızla bir süre daha vakit geçirdikten sonra Or Yom’dan hediye edilen çiçeklerle birlikte servislerle evlere döndüler. Hem Minix hem de Or Yom çocuklarımızın yaşlılar ile ortak zaman geçirmelerinin her iki nesil için de olumlu etkisini gözlemleyerek daha sık bir araya gelmek için fırsatlar yaratacaklarını belirttiler. 

 

Kuzguncuk Bet Yaakov’da keyifli bir kutlama

Lena-Nedim Hason’un oğulları Leo Semih’in Brit-Mila töreni 14 Nisan Cuma günü Kuzguncuk Bet Yaakov Sinagogunda gerçekleşti. Törende, Hazan Davit Uçki’nin okuduğu duaların ardından söz alan Rav Yeuda Adoni, Berit-Mila’nın önemini vurgulayan konuşmasının ardından, aileleri tebrik ederek, Leo Semih’in, başarı ve sağlıkla dolu bir yaşamının olması ve tüm aileye hayırlı bir evlat olmasını diledi.

Hazan Davit Uçki’nin Anoten duasını okumasının ardından, davetliler La Casa Catering’in hazırlamış olduğu brunch’a katıldılar.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
673