Boston’da göçmenlere yardım için Yahudi - Katolik işbirliği

Boston Yahudi Federasyonu, Katolik derneklerinin göçmenlerin hukuki sorunlarıyla ilgilenen projesine yardım ve destek kampanyası başlattı.

Boston’da göçmenlere yardım için  Yahudi - Katolik işbirliği

 

Birleşmiş Yahudi Yardımseverleri (Combined Jewish Philanthropies- CJP), Göçmenler İçin Hukuki Yardım Fonu yararına maddi destek toplayarak, bu paranın tamamını Boston Katolik Dernekleri’ne yollayacağı açıkladı.

Sağlanan fon sayesinde Katolik Dernekleri, hukuki yardım servisinin alanını genişleterek aile içi şiddete maruz kalan göçmen bireylere destek verebilecek, terk edilmiş çocukları yönlendirebilecek ve tüm göçmenleri haklarıyla ilgili bilgilendirme amaçlı seminerler düzenleyebilecek.

CJP Başkanı Barry Shrage, işbirliği ile ilgili yayınladığı açıklamasında, “Göçmenler ve göçmen çocukları olarak, aileleri ve kendileri için daha iyi bir hayat kurma amacıyla ABD’ye gelen insanların haklarını korumak biz Yahudilerin sorumluluğudur. Acil şekilde yardımımıza ihtiyaç duyan göçmen aile ve bireylerin yanında yer alabilmek için, her iki önemli dine ait cemaatlerin birlikte çalışmaları gereken çok kritik zamanlardayız,” diye konuştu.

Boston Katolik Dernekleri Başkanı Deborah Kincade Rambo da yaptığı açıklamada göçmenlere yardım eden bu projede ortak hareketi için CJP’yi överek, “Göçmenlerin ciddi derecede yardıma ihtiyaçları olduğu bu dönemde, kâr amacı gitmeyen kurumlar arasında tanınmış lider bir kurum olan CJP’nin ortaklığına, tüm ekibimiz minnettardır” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
211