Gelsin festivaller, gitsin diziler... Bu ay keyfime değmesinler!

Bahar geldi, gelecek diye hâlâ beklemedeyim. Gönülden inanırsan kesin olur diyen ‘secret’ yasasına güvenip terası açtım; minderleri filan yerleştirdim, baharı bekliyorum. Tek kişi olarak gücüm koca bir mevsimi değiştirmeye yetmediğinden olsa gerek uğraşlarıma karşın hâlâ sonbaharda gibiyiz. Ama siz de biraz çaba gösterirseniz, ne bileyim tiril kıyafetler giyer, etrafı çiçeklerle süsler, balkonlarınızı yaşamaya hazır hale getirirseniz; kim bilir belki de el birliği ile baharı getirebiliriz.

Gelsin festivaller, gitsin diziler...  Bu ay keyfime değmesinler!

 

 

Bir yandan baharı bekleyedururken, bir yandan da bu ay da yapılması gerekenleri sizin için derledim. Ve bir numarada rejim! Evet; geçen ay sahilde yürüyüşe başlamanız gerektiğinden bahsetmiştim. Şimdiyse sırada diyet var. Aramızda 1-2 kilo vermesi gerekmeyen var mıdır ki? Güzel, öyleyse herkes diyetini seçsin, pazartesiden tezi yok bu işe başlıyoruz.

Diyetinize destek vermek amacıyla, bu yazıda yeni açılan restoranlardan bahsetmiyorum. Bu ay mekân önerilerimi yaparken çok ince düşündüm. İlk mekân önerim (1) Nişantaşı’nda açılan, çok havalı olduğunu sandığım, 402 m2’lik Adidas mağazası... Gittiğinizi Instagram Story’nizde belirtseniz, bir de gitmişken motivasyon amaçlı bir iki parça spor bir şeyler alsanız hoş olur. Benden söylemesi. Ayrıca sahil yürüyüşlerinin yanına iki haftada bir Belgrad yürüyüşü ekliyoruz. Ve tabii ki yürüyüşümüzü bir fotoğrafla taçlandırıyoruz. Son olarak geçen yaz keşfettiğim ve konseptine bayıldığım Arnavutköy’deki (2) wuufbox köpek severler tarafından hak ettiği yeri bulmuş gibi gözüküyor. Köpeğiniz veya köpekli bir dostunuz varsa bu aralar wuufbox’a uğramayı ihmal etmeyin.

Diyetinizi bozacaksanız, bu işin zamanı 30 Nisan’dır. Zira 30 Nisan’da Esma Sultan’da beşincisi yapılacak olan (3) 101 Lezzet Festivalini kaçırmak istemezsiniz! En azından ben istemem yani…

Bir başka Nisan önerisi 26-30 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta beşincisi gerçekleşecek olan (4) Mamut Art Project.

Tatil destinasyonlarına gelince; şimdilerde Avrupa’ya gitmek, Avrupa’da bir parktan bahar resimleri paylaşmak süper in! Ve tabii unutmadan bahsedeyim...  Geçtiğimiz günlerde yapılan Alaçatı Ot Festivaline de katılım yüksekti. Eğer katılamadıysanız üzülmeyin, söyleyeceklerime iyice kulak verin. 29 Nisan – 1 Mayıs arasında yapılacak olan (5) Urla Enginar Festivali, 13 Mayıs’ta Bozcaada’da yedincisi gerçekleşecek olan (6) NewBalance Run ve 18-21 Mayıs tarihleri arası düzenlenen (7) Cappadox sizi bekliyor. Demedi demeyin; arkadaşlarınızla toplaşın ve hemen biletlerinizi ayarlayın!

Gel gelelim bu etkinliklere ne giyeceğinize. Bana kalırsa sezonun rengi açık mavi. Bahar çağrışımı oluşturan (8) çiçek, böcek, kuş desenleri ise yine dolaplardaki yerlerini alacak. Bilimum hayvan baskılı t-shirt ve sweatshirt’ler bu sezon da moda.  (9) Çift parça, ipeksi dokunuşlu takımlar sezonun en gözde trendi. Bir diğer gözde ise yine ve hâlâ tulumlar.

Çanta modasına gelince; boylar küçüldükçe küçülüyor. Valiz boyundaki çantalar artık iyicene out, (10) ufacık çantaları omuza asmak in. Ayrıca ‘duty free’deki satıcının yalancısıyım Liu Jo artık hayvanları korumak adına deri çantalar yerine görüntüsü gerçek deriye bir hayli yakın suni deri çantalar yapıyormuş. Bilinçli bir tercih için göz atabilirsiniz.

Ayakkabılara gelince; şık modellerde platform topuklar; (11) spor ayakkabılarda geniş bağcıklı modeller dikkat çekiyor.

Baharın olmazsa olmaz aksesuarı (12) güneş gözlüklerinde altın çerçeveler çok moda. Gözlüğümü unuttuğum bir tatilde mecburiyetten aldığım rayban gözlüklerin herkes tarafından aşırı beğenilmesi beni de gururlandırmadı değil.  Diğer yıldızlar ise; paltoların sahneyi terk ederken unuttukları ‘oversized’ sıfatını çalan güneş gözlükleri.

Gece elbiselerinde lame ve gri tonlarındaki taşlı, pullu elbiseler başı çekiyor. Bu aşırı ağır ve taşıması fiziksel olarak da güç olan elbiseleri tercih ederseniz, bahar düğünlerinde yaz sezonu için spor yapmış sayılabilirsiniz.  Neremizi açsak derseniz, (13) derin bacak dekolteli gece elbiseleri sık tercih edilenlerden.  Eğer tercihinizi taşlı, pullu bir modelden yana yapmayacaksanız sezonun gözde gece rengi kırmızı.

Her ne kadar Ocak ayında yayınlanmış olsa da; içindeki coşkunun bahar bekleyişine uyumundan olsa gerek bu ayın en trendi şarkısı; Ed Sheeran’dan ‘Shape Of You!’ Dinleyin, dinletin... Evleniyorsanız düğününüzde çalmayı ihmal etmeyin.

Bir de size; henüz hiç birini izlemediğim üç dizi önereceğim. Birincisi; Doğan Grubu’nun Netflix’e denk gelen platformu BluTV’de yayınlanan Masum isimli dizi. İkinci dizimiz ise Doğuş Grubu’nun aynı işi gören platformu Puhu TV’deki Fi. -Yeri gelmişken; Blu TV üyeliği ilk 7 gün bedava. Puhu TV ise tamamen ücretsiz.-  Ve henüz izlemediğimden emin değilim ama sanırım en iyisini sona sakladım. HBO’nun Big Little Lies isimli yedi bölümden oluşan mini serisi. Havalar güzelleşip de kendinizi sokağa atma zamanı gelmeden izlenecekler listenizi doldurdum bile

Yazı genelinde; instagram fotoğraflarınız ile ilgili bir iki küçük tüyo verdiysem de; en in hashtag’leri paylaşmadan bırakamadım sizi...  Sakın #abouttoday, #aboutlastnight, #aboutyesterday gibi bir hashtag eklemeden fotoğraflarınızı paylaşmayın diyor, hepinizi gözlerinizden öpüyorum.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
339