Grammy Ödüllerinde Drake rüzgarı

Amerikan Müzik Ödüllerini silip süpüren rapçi Drake, Yılın Albümü ve Yılın Kaydı kategorileri dahil olmak üzere sekiz dalda Grammy Ödüllerine aday…

Grammy Ödüllerinde Drake rüzgarı

Kanadalı Yahudi rapçi Drake, geçen bahar çıkardığı ‘Views’ adlı albümü ile  bu yıl Grammy Ödüllerinde en çok aday gösterilen sanatçı oldu.

Yedi ödülün yanı sıra gecenin en önemli ödülü olan Yılın Albümü Ödülü için de yarışan Drake’in rakipleri arasında Beyonce, Justin Bieber ve Adele bulunuyor. Drake’in Rihanna ile beraber söyledikleri ‘Work’ şarkısı ise ‘Yılın Kaydı’ dalında yarışıyor. Drake daha evvel 2013’te en iyi rap albümü ile bir Grammy’i evine götürmüştü.

Drake’in Yahudi bağları hayatında önemli bir yere sahip. Yahudi okuluna giden ve 13 yaşında geleneksel bar-mitzva törenini yapmış olan Drake, 2009 yılında çıkardığı bir single’ında “Yahudi doğdum, gerçekten Yahudi doğdum” sözlerini kullanmıştı. Sonraki yıl hit parçasında ise “Şikayet edemem, herşey kaşerut” diyordu.

Geçtiğimiz yıl Drake, Toronto’da ‘Sher Club’ adındaki merkezi, büyükanne ve babası Evelyn ve Rueben Sher onuruna açmıştı.

Bob Dylan ve Barbra Streisand ise bu yıl birbirlerine rakip olarak En İyi Geleneksel Pop Vokal Albümü dalında yarışıyor; Dylan ‘Fallen Angels’ ile, Streisand ise ‘Encore: Movie Partners Sing Broadway’ adlı albümüyle ödüle aday.

İki İsrailli video klip yönetmeni Vania Heymann ve Gal Muggia, Coldplay grubunun ‘Up and Up’ adlı hitinin Youtube’da 100 milyon kez tıklanan klibi için En İyi Müzik Videosu Ödülü adayı oldular.

Damdaki Kemancı ise En İyi Müzikal Tiyatro Ödülü için mücadele ediyor.

12 Şubat’ta Los Angeles’taki Staples Center’dan canlı yayınlanacak 59 yıllık Grammy Ödülleri ‘The Late Late Show’ sunucusu James Corden tarafından takdim edilecek. İngiliz James Corden geçen haftaki şovunda İngiltere’de önde gelen insani yardım kuruluşu World Jewish Relief’in gecesine özel, “Yahudiler bağış yapmaktan ve yemek yemekten bir türlü vazgeçemiyor” diyerek esprili bir konuşma yapmış, kuruluşa destek vermişti. 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
555