Batya Natan

Yüzünüzü emojilerle dolu bir klavyeye yerleştirin

Moojis uygulaması, selfie’lerinizi kısa mesajlarınızda iletmek istediğiniz duyguyu tam olarak ifade eden simge ve etiketlere dönüştürmenizi sağlıyor.

Yüzünüzü emojilerle dolu bir klavyeye yerleştirin

Gülen yüzler gibi duygu simgeleri, üslubunuzu bir e-posta, ileti ya da kısa mesajda ifade etmede oldukça faydalı. Başparmağıyla onaylama gibi emojiler, tek kelime yazmadan fikrinizi belirtmek için ideal.

Mesajlaşma uygulamalarınıza yüklenmiş onca seçeneğe rağmen bazen ruh halinizi veya fikrinizi tam olarak yansıtacak doğru simgeyi bulamayabilirsiniz. Bu yüzden kendi emojilerinizi yaratabileceğiniz, hatta pop yıldızlarının yüzlerini kullanabileceğiniz birçok uygulama var.

İsrailli genç ve yenilikçi firma Panimood, ücretsiz bir iOS ve Android uygulaması olan Moojis ile bu soruya cevap vermeyi umuyor. Kfar Saba’da yer alan Panimood, bu yılın başlarında Shlomi Ben Atar, May Reshef ve Eli Basson tarafından kuruldu. Şirket, açıkça belirtilmeyen ilk yatırımını İsrail’in R.E.M Investments ve Nakash kardeşler ortaklığındaki holdinglerden aldı.

Uygulama, kullanıcıların selfie patentli görüntü işleme algoritmasıyla işliyor ve böylece basit araçlarla farklı Moojis’ler yaratabileceğiniz bir resme dönüştürüyor.

Şirket, bu işlemi “Yaptığımız şey orijinal fotoğrafı sildikten sonra tekrar çizerek hayata getirmek” diye açıklıyor.

Uygulama, bünyesinde sekiz Moojis şablonu barındırıyor. Bunlar gergin, mutlu, üzgün ve sinirli gibi ifadeler. Diğer ek seçenekler ücretli paket olarak sunuluyor.

Tamamlanmış simgeler Moojis tuş takımına kaydediliyor. Böylece kullanıcılar simgelerini WhatsApp, Facebook, Messenger, Snapchat ve diğer uygulamalarda paylaşabiliyor. Moojis resimlerinizi kullanarak kişisel etiket ve imzalarınızı da yaratabilirsiniz.

Bu resimler fotoğraf formatında iletildiğinden alıcıların bunları görüntülemek için Moojis uygulaması yüklemesine gerek yok.

Kaynak: Israel21c

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
703