Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Jared Kushner’e ‘güvenlik onayı’ iade edildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı olan Jared Kushner’e devletin en gizli bilgilerine ulaşma hakkı yeniden verildi.

Jared Kushner’e ‘güvenlik onayı’ iade edildi

Damat Kushner’in söz konusu yetkisi bir süre önce geçici olarak askıya alınmıştı. Ancak  geçmişi hakkında yapılan  uzun süren bir araştırmadan sonra Kushner  yeniden ABD devlet sırlarına ulaşma yetkisi olan birkaç kişiden biri oldu.

Başkan Trump’ın kızı ile evli olan Kushner, Arap dünyası ve İsrail’deki kişisel ilişkileri sayesinde Beyaz Saray’ın en önemli Ortadoğu danışmanlarından biri. Trump iktidara geldiğinde birçok danışmanı Beyaz Saray’da güvenlik kredibilitesi olmadan çalıştırmaya başlamıştı.

Ancak geçtiğimiz şubat ayında hükümet aldığı bir karar ile danışmanların hassas belgelere olan ulaşım hakkını kısıtladı.  Karar gereği sadece bazı danışmanlara bu yetki uzun bir istihbarat araştırmasından sonra veriliyor.

Ivanka Trump, 2009 yılında Yahudiliğe geçerek  bir Ortodoks Yahudi’si olan Jared Kushner ile evlendi. Dindar Yahudi geleneklerine uygun bir hayat süren çiftin üç çocukları bulunuyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın