Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Washington’da Meksikalı göçmenleri destekleyen Yahudi dindarlar tutuklandı

Washington’da Senato’nun ofis binasının lobisinde Meksikalı göçmenleri destekleyen oturma eylemi yapan çoğunluğu dindar Yahudilerden onlarcası, binayı terk etme emrine karşı çıkınca polis tarafından tutuklandı.

Washington’da Meksikalı göçmenleri destekleyen  Yahudi dindarlar tutuklandı

ABD’de eski Başkan Barack Obama’nın imzaladığı ve  çocuk yaşta ABD’ye gelen Meksikalıları koruyan kararname geçtiğimiz günlerde Başkan Donald Trump tarafından başka bir kararname ile yürürlükten kaldırıldı. Yeni uygulama yıllar evvel çocuk yaşta ailesinin yanında kanunsuz olarak ABD’ye gelen çocukların sınır dışı edilmesini kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD basınına yansıyan bir habere göre, 39 yaşında, evli, iki çocuklu bir Meksikalı, 30 yıl kanunsuz olarak yaşadıktan sonra  ülkeyi polis nezaretinde  terk etmek zorunda kalmıştı. Söz konusu kişi, 9 yaşında ailesi ile ABD’ye kanunsuz olarak girmişti.

Washington Senato binasında, Amerikan basınının ‘Dreamers’ adını verdiği söz konusu  çocukları destekleyen Yahudi kuruluşları arasında, ADL, Bend the Arc, T’ruah  yer aldı. Göstericiler oturma eylemi sırasında İbranice ve İngilizce şarkılar söyledi.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın