Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Hindistan’dan İsrail’e, Suudi Arabistan yolu ile uçmak artık mümkün olabilir

Hindistan’a resmi bir ziyaret yapan ve basına yeni bir dönem başladığını müjdeleyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun imzaladığı işbirliği anlaşmalarından birine göre, artık Air India direkt olarak İsrail’e uçabilir.

Hindistan’dan İsrail’e, Suudi Arabistan yolu ile uçmak artık mümkün olabilir

Şimdiye kadar Hindistan’dan İsrail’e giden uçaklar Suudi Arabistan hava sahasından geçemiyor, dolayısı ile uçuşun süresi ve maliyeti artıyordu. Suudi Arabistan İsrail’e inecek uçaklara hava sahasını kullandırmıyor, uçaklar tur atarak tekrardan kuzeye veya güneye yönelmek zorunda kalıyordu.

Netanyahu’nun ziyareti sonrası Hintli yetkililer Suudi Arabistan’a talepte bulunarak  hava sahasını kullanma yetkisi isteyecek. Yedioth Aharonot gazetesinin öğrendiğine göre, eğer  Suudi Arabistan yönetimi bu izin için yeşil ışık yakarsa bu jest diplomatik açıdan, İsrail’e değil  Hindistan havayolları Air India’ya yapılmış olarak nitelendirilecek.

Uçakların direkt olarak batıya yönelmesi hem binlerce dolarlık yakıt tasarrufu sağlayacak, hem de  düzenlenen uçuş sayısını arttıracak.  Geçtiğimiz pazartesi günü altı günlük resmi bir ziyaret için Hindistan’a giden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, meslektaşı Narendra Modi ile siber güvenlik, uzay bilimleri ve doğal gaz arama konularında dokuz farklı işbirliği anlaşmasına imza attı.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın