Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

‘İyi, Kötü, Soğuk, Sıcak’

Aylin Zaptçıoğlu’nun ‘İyi, Kötü, Soğuk, Sıcak’ sergisi 11 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında Öktem&Aykut’ta ziyarete açık.

‘İyi, Kötü, Soğuk, Sıcak’

Türkiye güncel sanatında figüratif resim alanında kendi ifade patikasını geliştirmiş genç sanatçılardan Aylin Zaptçıoğlu’nun beşinci tek kişilik sergisi, sanatçının tuval eserleri ile seramik ve kil heykellerini ağırlıyor. Zaptçıoğlu’nun sergisi, birer arkaik felsefi soyutlama olarak hava, su, ateş ve toprak gibi element modellemelerinin gündelik hissiyatımızı anlamlandırmak için bize sundukları inceliklerden yola çıkıyor.

www.oktemaykut.com


İsveçli  José González Salon İKSV’de sizlerle...

Jose Gonzales, çoğu müzisyen gibi ergenlik yıllarında hardcore gruplarında çalarak müzik kariyerine adım attı. ‘Veneer’ başlıklı, onu dünya çapında bilinirliğe kavuşturacak ilk albümünden sonra 2007’de ikinci albüm ‘In Our Nature’ı yayımladı. ‘Far Away’ adlı şarkı ile Spike Video Game Awards’tan En İyi Şarkı ödülünü kazandı. Şarkıları birçok popüler televizyon dizisine ve reklamına renk kattı. Bir diğer projesi Junip ile iki albüm yayımladıktan sonra 2015’te yayımladığı ‘Vestiges & Claws’ albümüyle hayranlarıyla hasret giderdi. 18-19 Ocak akşamları Salon İKSV’de, sesi neye değse yumuşacık eden González, yine içinizi ısıtacak.

www.saloniksv.com


Modern çağın Mozart’ı Ludovico Einaudi Zorlu PSM’de!

Günümüzün büyük piyanistlerinden ve bestecilerinden biri olan Ludovico Einaudi; klasik, rock ve elektronik müziği harmanlayan eşsiz yorumuyla 6 Şubat akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ne konuk olacak. Eski ve yeni arasındaki ilişkiyi değiştiren müzisyen, dört sene sonra ilk performansıyla İstanbul’da müzikseverlerle buluşacak. Eunaudi’nin klasik Yunan felsefesinden, elementlerden, Kadinsky’den, sanatın manevi unsurları ve sorumluluklarından izler taşıyan son albümü ‘Elements’, sanatçının birlikte çok uzun ve nitelikli zaman geçirdiği Berio’ya bir saygı duruşu niteliğinde.

www.zorlupsm.com

 

İsveçli José González Salon İKSV’de sizlerle...

Jose Gonzales, çoğu müzisyen gibi ergenlik yıllarında hardcore gruplarında çalarak müzik kariyerine adım attı. ‘Veneer’ başlıklı, onu dünya çapında bilinirliğe kavuşturacak ilk albümünden sonra 2007’de ikinci albüm ‘In Our Nature’ı yayımladı. ‘Far Away’ adlı şarkı ile Spike Video Game Awards’tan En İyi Şarkı ödülünü kazandı. Şarkıları birçok popüler televizyon dizisine ve reklamına renk kattı. Bir diğer projesi Junip ile iki albüm yayımladıktan sonra 2015’te yayımladığı ‘Vestiges & Claws’ albümüyle hayranlarıyla hasret giderdi. 18-19 Ocak akşamları Salon İKSV’de, sesi neye değse yumuşacık eden González, yine içinizi ısıtacak. www.saloniksv.com

 

BEGÜM YAMANLAR’DAN ‘TOPRAK’  SERGİSİ

 Bilsart, Begüm Yamanlar’ın ‘Toprak | Territory’ isimli sergisine 24 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sergi, ismini Begüm Yamanların video işinden alıyor. Sanatçının siyah beyaz fotoğraflardan oluşan video çalışması, izleyicinin bakış açısı ve zaman algısıyla oynayarak insandan doğaya yönelen sahip olma ve dönüştürme arzusuna odaklanıyor. Yamanlar’ın videosu, videonun kitap haline dönüştürüldüğü sanatçı kitabıyla beraber izleyicisiyle buluşacak. 24 Ocak’ta açılacak olan sergide; sanatçı Begüm Yamanlar, Yağmur Yıldırım ile birlikte Bilsart’ta ‘Sanatçı Konuşmaları ll’ adı altında karşılıklı konuşacaklar. www.bilsart.com

 

 


İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın