Bol notalı Ajanda’m

Ne yani? Caz festivali sona erdi diye, yazın devamında müziksiz, şarkısız kalacağımızı mı sanmıştınız? Asla! İstanbul’da yaz boyunca hız kesmeyen bir şey varsa, o da müziktir… Gelin bakın, ne güzel konserler, ne hareketli etkinlikler olduğuna kendiniz karar verin!


 

 

TADIM İLE YAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR

Müzikseverlerin 15 yıldır İstanbul’da yaz aylarının tadını çıkardığı BKM organizasyonları bu yıl ‘TADIM İLE YAZ KONSERLERİ’ adıyla müzikseverler ile buluşuyor! Türkiye’nin sevilen kuruyemiş markası Tadım’ın desteği ile düzenlenen ve yaz gecelerine keyif katacak olan ‘TADIM İLE YAZ KONSERLERİ’, Temmuz ve Eylül’de Türkiye’nin en sevilen seslerini BKM organizasyonuyla seyirciyle buluşturacak. Konserlerin biletleri satışa çıktı. “Tadım İle Yaz Konserleri” 28 Temmuz Perşembe akşamı Candan Erçetin ile başlayacak. Konserlerin Temmuz finalini ise 30 Temmuz Cumartesi akşamı Kenan Doğulu verecek. 21 ve 22 Eylül akşamları Sıla, 26 Eylül akşamı Nil Karaibrahimgil ve 28 Eylül akşamı ise Güldür Güldür ile devam edecek. Eylül ayının finalini 30 Eylül cuma akşamı Ziynet Sali yapacak. Konserlerin başlama saati 21.00’de, biletler Biletix’te.

BOMONTİADA’DA ‘CAZIN YAZI’

Bomontiada, cuma akşamları avluda gerçekleşen ‘Cazın Yazı’ konserleri kapsamında 29 Temmuz’da JazzMatiz’in performansına ev sahipliği yapıyor. Gitarist Mesut A. Demir ve saksofonist Bora Tanyeli tarafından 2007 yılında kurulan JazzMatiz, kendilerine ait şarkılarının yanı sıra caz, blues ve funk şarkı coverlarından oluşan repertuvarlarıyla dikkat çekiyor. Kendilerine ait müzik tarzlarıyla dinleyicinin beğenisini kazanan JazzMatiz, TDB Sigorta sponsorluğunda gerçekleşen ‘Cazın Yazı’ konserlerinin üçüncüsünde dinleyicilerle buluşacak. Konserin başlama saati 20.30.

BABYLON KİLYOS’TA GÜN BATIMI

Türkiye hip hop sahnesinin en yetenekli isimlerinden Veyasin’in projesi Hey Douglas, 30 Temmuz Cumartesi akşamı ‘Hayat Bu Kapağın Altında’ desteğiyle Sunset Session’da Babylon Kilyos’un konuğu oluyor. Türkiye müziğini yeniden harmanlayan Hey Douglas, 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanlıyor. Hey Douglas nostaljik hit şarkıların ardı ardına sıralanacağı performansıyla Babylon Kilyos’ta keyifli bir yaz akşamı için dinleyicileri bekliyor.


Candan Erçetin


TURKCELL İLE YILDIZLI GECELER

Pera Event tarafından gerçekleştirilen Turkcell Yıldızlı Geceler bu yıl 32 konser ile Çeşme, Bodrum ve İstanbul’da. 5 Temmuz’da Çeşme’de başlayan konserler ağustos ayı sonuna kadar devam edip Türkiye’nin üç farklı şehrinde Turkcell ayrıcalıkları ile izleyicilerle buluşacak. Her yıl Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen konserler yoğun ilgiden dolayı Çeşme Açıkhava Tiyatro’su ve Bodrum Antik Tiyatro’da da gerçekleştirilecek. 5-10 Temmuz tarihleri arasında Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda altı konser, 13-22 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Antik Tiyatro’da altı konser ve Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda 20 konser ile 2016 yılının konser serisi tamamlanacak. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu programı şöyle: 5 Ağustos - Funda Arar, 6 Ağustos – Göksel, 7 Ağustos – Buika, 9 Ağustos - Hande Yener, 10 Ağustos - Sibel Can, 11 Ağustos – Berkay, 12 Ağustos - Murat Dalkılıç, 13 Ağustos - Mustafa Ceceli, 14 Ağustos - Aşka Dair Şarkılar, 16 Ağustos - Sertab Erener, 17 Ağustos – Jamala, 18 Ağustos – Bengü, 19 Ağustos - Ferhat Göçer, 20 Ağustos - Şebnem Ferah, 21 Ağustos - Volkan Konak, 23 Ağustos - Ajda Pekkan ve 25 Ağustos - Murat Boz.

KADIKÖYSAHNE KONSERLERİ

Türkiye’nin önemli sanatçılarından Zuhal Olcay, ‘Başucu Şarkıları 3’ isimli yeni albümünün şarkılarını seslendireceği konseri ile 5 Ağustos’ta KadıköySahne’de sevenleriyle buluşuyor. Zuhal Olcay, ‘Başucu Şarkıları 3’ albümüyle sessizliğini bozuyor. Türkiye’nin en önemli oyuncu ve şarkıcılarından Zuhal Olcay, 13 Şubat’ta Ada Müzik etiketiyle, hafızalardan silinmeyen dokuz şarkıyı yeniden yorumladığı ‘Başucu Şarkıları 3’ adlı yayımladığı albümünün konseri ile sizlerle olacak. Türkiye’de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, ‘Sen’ isimli yeni albümünü Ada Müzik’ten çıkarttı. Her zamanki gibi tüm söz ve bestelerde sanatçının imzasını taşıyan ‘Sen’, çok özel Ortaçgil şarkılarıyla bezeli... Bülent Ortaçgil, yoğun konser temposuna rağmen yedi yıldır albüm yapmamıştı. Son çalışması Sen’de yer alan yeni şarkılar, sanatçının sevenlerini ziyadesiyle memnun edeceğe benziyor. Albümde müziklerin yanı sıra şarkı sözlerinin de şiirselliği göze çarpıyor. Bülent Ortaçgil 12 Ağustos’ta KadıköySahne’de (www.kadikoysahne.com)

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın