Yada Beach Club

Büyükada’nın en eşsiz koyu Viranbağ’da konumlanan Yada Beach Club, bu yaz aradığınız tatili yanı başınızda sunuyor. Gün boyu denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız plajı, Akdeniz ve Uzakdoğu mutfağının en özel lezzetlerini sunan restoranı, happy hour partilerinin yanı sıra ayrıcalıklı hizmetleriyle Yada Beach Club’ta eğlence ve keyif dolu bir deneyim sizi bekliyor. Edi Duek ile Yada Beach’i konuştuk.

Yada Beach Club

Bu bir reklamdır... Bize biraz kendinizden bahseder misiniz, Yada Beach’i ne zaman hizmete açtınız?

Japonca’da ‘Hadi Gidelim’ anlamına gelen ‘Yada’ kelimesinden ilham alarak kurduğumuz Yada Sushi ile Uzakdoğu mutfağının gizemli dünyasına giriş yaptık.  Yada Gastronominin en yeni üyesi Yada Beach Club’ı 2015 yılında bünyemize kattık, bu sene tamamen yenilenen yüzüyle İstanbul’un yanı başında hem şehir karmaşasından kaçmak isteyenler hem de tatil yapmak isteyenler için eşsiz fırsat sunuyor. 

 Hizmet anlayışınız nedir? Özetle, yemekler mi ön plandadır yoksa ortam ve müşteri profili mi?

Yeme içme sektöründe hepsini bir bütün olarak düşünmek zorundasınız. Yemekler şahanedir ambians kötüdür veya tam tersi. Biz Yada Gastronomi olarak hem yemeklerimizle hem kaliteli ve güleryüzlü servisimiz ve misafirlerimizi keyifli bir ortam yaratıyoruz.  Bunu üç ayaklı bir masa gibi düşünebiliriz. Yemekler, ortam ve müşteri profili birbirini tamamlayan etkenlerdir. Bunlardan biri eksik veya farklı olduğunda denge tamamen değişir. Bu yüzden bizim hizmet anlayışımız misafirlerimiz için her şeyin en iyisi yapmaktır.

 Mutfağınızdan biraz bahseder misiniz? Menüleri neye göre oluşturuyorsunuz?

Menümüz yarı dünya, yarı asya, akdeniz ve ege mutfağını içeriyor. Ayrıca menümüzdeki ege ve akdeniz mutfağının esintilerini Alaçatı Eflatun Restaurant'ın sahibi Nalan Kocaoğlu hazırlıyor.

 Menüde öne çıkan Sushi seçenekleri nelerdir?

Sake tartar, maguro tartar roll ve daha bir çok seçenek.

 Yada Beach Club’un dekorasyonunda ön plana çıkan detaylar nelerdir?

Yada Beach konumu itibariyle Büyükada’nın en özel yerindedir. Üç tarafı yüksek kayalıklarla çevrili olan Yada Beach tamamen doğanın kendi harikasıyla yaratılmış özel bir plajdır.  Tabiatın bize sunduğu bu eşsiz ambiyansı bozmadan, yeşilin ve mavinin buluştuğu noktada sade ve yalın dekorasyonun tercih edildiği, beyaz ve ahşap detayların bulunduğu Yada Beach’de konfor duygusu ve yalınlık ön plana çıkıyor.

 Kimlere hitap ediyorsunuz, müşteri profilinizi daha çok kimler oluşturuyor?

Ege ve Akdeniz’e gitmeye fırsat bulamayan, İstanbul’dan uzaklaşmadan gün boyu güneşin ve denizin tadını çıkarıp, Yada Beach Club’un eşsiz lezzetlerinden tadıp tam bir tatil günü geçirmek isteyenlerin tercihi oluyoruz.

 Davet ve organizasyon ve toplantılara ev sahipliği yapıyor musunuz? Kaç kişiye hizmet verebiliyorsunuz?

Yada Beach Club olarak, her türlü davet ve organizasyonlara ve toplantılara ev sahipliği yapıyoruz. 150 kişilik oturma düzeni ve 600 kişilik kokteyl kapasitesine sahibiz. Deneyimli ekibimizle organizasyonun içeriğine ve müşteri taleplerine göre menüler ve alkollü/alkolsüz içecek seçenekleriyle geniş bir yelpaze sunuyoruz.

 Öğle veya akşam yemeği için rezervasyon gerekir mi?

Yoğunluğumuzdan dolayı öğle ve akşam yemeği için rezervasyon yapılmasını tavsiye ediyoruz. Böylece kimseyi ayakta bekletmemiş oluruz. Geldiğinizde masanız hazır size ise sadece ne yiyeceğinizi karar vermek kalır.

 Sizce Yada Beach Club’u benzerlerinden ayıran en belirgin özellik nedir?

Yada Beach Club, eşsiz konumu ve alışılmışın dışında ki atmosferi bir kenara misafirleri için her ayrıntının düşünüldüğü bir işletme. Örneğin hazırlıksız gelen misafirler için plaj ürünlerinin bulunduğu küçük bir dükkânımız var. İhtiyacınız olan her şeyi bu dükkânda hizmetinize sunuyoruz. Ayrıca plajdaki misafirlerimizin yanı sıra sıra koya demirleyen özel teknelere de yemek servisi sunuyoruz. Böylece sadece plaj misafirlerine değil adadaki diğer misafirlere de sushi başta olmak üzere diğer yaz lezzetlerimizi tatma fırsatı sunuyoruz.

 Önümüzdeki günlerde Yada Gastronomi’den bizi bekleyen yenilikler var mı ?

Yada Gastronominin en son üyesi olan Yada Beach Club’tan sonra çok yakında bünyemize Yada Grill’i katacağız.

Büyüktur Yolu No:40 Viranbağ koyu Eskibağ Plajı Büyükada

0532173 3752


Bu bir reklamdır...Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın