Rüzgâra kapılan Ajanda’m

Yazın en komik klişeleri şunlar bence: “Hiç ama hiç esmiyor” ya da “Nem çok nem.” Bu sözler her sene tekrarlanır ve kimseye bir yararı olmaz. Yararı olan nedir, biliyor musunuz? Açık havada müzik, sinema ya da tiyatro etkinliklerine katılmak! Yazın da, sıcağın da tek çaresi bu…

PİNK MARTİNİ GELİYOOOO

‘Sympathique’, ‘Hang on Little Tomato’, ‘Hey Eugene!’, ‘Splendor in the Grass’, ‘Joy to the World’, ‘1969’, ‘A Retrospective’, ‘Get Happy’ ve ‘Dream A Little Dream’ albümleri ile Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini yepyeni albümlerini kayıt ederken, Avrupa turnesi kapsamında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta ki hayranlarıyla buluşmaya geliyor. Get Happy albümlerinde ‘Quizas Quizas Quizas’, ‘Sway’, ‘Smile’ gibi unutulmaz eserleri yorumlayan grup, Türk sevenlerine de büyük bir sürpriz yaparak ‘Get Happy’ albümünde ‘Üsküdar’ şarkısına yer verdi. 2012 yılında Belkıs Özener ile Aşkın Bahardı şarkısını birlikte yorumlayan Pink Martini son olarak Von Trapps ile ‘Dream a Little Dream’ albümünü kaydetti ve 8. stüdyo albümlerini yayınladı. Kendilerini “Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirip, modern bir formda sunan müzik arkeologları” olarak tarif eden topluluk, Storm Large’ın sıcak vokali, zengin repertuvarları ve sürprizleri ile 17 Temmuz İstanbul, 19 Temmuz Bodrum ve 21 Temmuz’da Kuzey Kıbrıs’ta hayranlarıyla buluşacak. Istanbul ve Bodrum için biletler Biletix’te! KKTC Biletleri için: +90 392 630 05 00.

 

KENAN DOĞULU KEYFİ

Kenan Doğulu ‘İhtimaller’ adını taşıyan yeni albümü ile 25 Haziran Cumartesi akşamı, Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşecek olan Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesinde sevenleriyle buluşacak. Yeni albümde yer alan ‘İhtimal’ şarkısını da ilk kez seslendirecek olan Kenan Doğulu’ya sahnede Türkiye’nin en iyi caz müzisyenleri eşlik edecek. Konserde Kenan Doğulu, birçok hit parçasının caz formlarında düzenlenmiş hallerini seslendirecek. Kenan Doğulu, Harbiye Açıkhava’da sevenlerine 25 Haziran Cumartesi saat 21.15’te başlayacak konseriyle unutulmaz bir gece yaşatacak. Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri ile birbirinden özel seslerle müziğe doymak için biletler Biletix’te! (www.biletix.com)

ENKA KÜLTÜR SANAT BULUŞMALARI

28. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, temmuz ve ağustos ayları boyunca İstanbullulara doyumsuz bir yaz yaşatacak. Müzik dünyasının önemli sanatçılarının konser vereceği buluşmalarda, yıldız sanatçılarla çok önemli müzik toplulukları da aynı sahneyi paylaşacak. Özgün performansların yanı sıra özlenen açık hava sineması nostaljisi de bu yaz yine ENKA’da yaşanacak. Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek etkinlikler, ENKA’nın daimi sanatçısı Fazıl Say’ın Genç Yetenekler ile birlikte vereceği özel konserle 11 Temmuz’da başlayacak. 17 Ağustos’a kadar devam edecek etkinliklerde Kuzey Cazını kültleştiren isimlerden Nils Petter Molvær; özgün vokali ve yorumuyla Gaye Su Akyol; açık hava konserlerinin vazgeçilmez ve sevilen guruplarından Yeni Türkü; birlikte ürettikleri yepyeni şarkılarını ilk kez yorumlayacakları konserleriyle Candan Erçetin & Kardeş Türküler; en güzel aşk şarkılarıyla Levent Yüksel; ‘Göğe selam’ başlıklı özel performanslarıyla Şevval Sam & Kurtalan Ekspres; Türk filmlerinin en sevilen ezgilerinin senfonik yorumuyla Cahit Berkay & Anadolu Senfoni Orkestrası sahne alacak.

Film gösterimleri kapsamında ise, 2016 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da izleyiciyle buluşturulacak. Leonardo Di Caprio’ya ilk Oscar ödülünü kazandıran Diriliş (The Revenant) başta olmak üzere Casuslar Köprüsü (Bridge Of Spies), Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens), Ölüm Emri (Eye in the Sky), Brooklyn, X-Men: Kıyamet (X-Men: Apocalypse), Nefret Sekizlisi (The Hateful Eight), Sihirbazlar Çetesi 2 (Now You See Me: The Second Act) Carol ve Kral İçin Hologram (A Hologram for the King), filmleri ENKA perdesine yansıtılacak. Program kapsamında düzenlenecek tüm konserler ve film gösterimleri saat 21.15’te başlayacak. Etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri ve çağrı merkezinin yanı sıra hizmet bedelsiz olarak ENKA Vakfı gişesinden ulaşılabilir.

 

GENCO ERKAL FARKLI BİR MEKÂNDA

Usta oyuncu Genco Erkal, iki yüz kişilik açık hava tiyatrosuna dönüştürdüğü tarihi Mahmut Paşa Konağı’nın bahçesini Dostlar Tiyatrosu’nun yeni oyunuyla açıyor. İstanbul Kadıköy Lisesi’nin içinde bulunan ve uzun yıllardır kullanılmayan tarihi konağın bahçesi, ‘Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht’ adlı yeni oyuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor! Tarihi Mahmut Paşa Konağı, diğer adıyla Mermer Konak’ın bahçesi; Genco Erkal’ın uzun uğraşlar sonrasında açık hava tiyatrosu olarak tekrar kullanıma açılıyor. Ünlü devlet adamı Gazi Ahmet Muhtar Paşa'nın oğlu Mahmut Muhtar Paşa’ya ait olan konak, Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı yeni tiyatro oyununa ev sahipliği yapıyor. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar. Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna, piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor. Oyununun prömiyeri, 7 Temmuz, Perşembe akşamı saat 21.00’de Mahmut Paşa Konağının bahçesinde gerçekleşecek. Oyun, 8 - 9 Temmuz, akşamı da aynı saatte izlenebilir. Biletler Biletix’ten ve mekânın gişesinden temin edilebilir (www.dostlartiyatrosu.com).

BOMONTİADA’DA SİNEMA İZLENİR

Bomontiada'da "yetiştirme" teması etrafında düzenlenen yaz programı, farklı disiplin, platform ve insanları, atölyeler, canlı performanslar, gösterimler ve panayırlarla Bomontiada avlusunda bir araya getiriyor. Yaz boyunca Başka Sinema işbirliği ile ücretsiz olarak yapılacak “Açık Havada Başka Sinema” film gösterimleri Bomontiada avlusuna davet ediyor. Film gösterimleri kapsamında 29 Haziran akşamı saat 21.30’da 2014 yapımı Onur (Pride) sunulacak. 1984 yılında İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakâr politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Film, lezbiyen ve gey aktivistlerin, en az onlar kadar ezilen başka bir grupla; maden işçileri ile güçlerini birleştirerek, hem politik engelleri, hem de ön yargıları aşmalarının gerçek ve renkli hikâyesini anlatıyor (www.bomontiada.com).

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın