ST. REGİS İstanbul

İstanbul sosyal hayatının kalbinde zamanın ötesinde bir tasarım

ST. REGİS İstanbul

İstanbul’un en seçkin semti Nişantaşı’nın kalbinde yer alan ve ödüllü Mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıyan St. Regis İstanbul Genel Müdürü Rui Reis ile kozmopolit İstanbul’un sunduğu, tarih, sanat, lüks alışveriş, gurme deneyimler ve gece hayatının peşinde koşan rafine gezginler ve Türkiye’nin elit tabakası için ideal bir adres olan St Regis İstanbul’un  içindeki mekanları, sunduğu hizmetleri, bünyesinde bulunan Iridium Spa’nın özelliklerini konuştuk.

Bize otelinizi tanıtır mısınız?  St. Regis İstanbul’un konseptinden bahseder misiniz?

İstanbul’un en seçkin semti Nişantaşı’nın kalbinde yer alan ve ödüllü Mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıyan St. Regis İstanbul, çağdaş Art Deco akımından etkilenmiş mimarisi ile 1904 yılında Albay John Jacob Astor IV’un St. Regis New York’u açması ile başlayan, geleneksellik, inovasyon ve lüksten oluşan bir mirasın temelleri üzerine oturtuldu. St. Regis markasının üst düzey hizmet anlayışını harmanlayan otel, kısa bir sürede şehrin sosyal cazibe merkezi haline geldi.

Lüks butikler, dünyanın en iyi mutfakları ve şaraplarının sunulduğu restoranlar, sanat ve eğlence mekanları ile çevrili ve seçkin sosyal hayatın merkezindeki otel dinamik ve kozmopolit İstanbul’un sunduğu, tarih, sanat, lüks alışveriş, gurme deneyimler ve gece hayatının peşinde koşan rafine gezginler ve Türkiye’nin elit tabakası için ideal bir adres.

Otel içindeki mekânlardan bahseder misiniz?

Üst üste 21 yıl boyunca Oscar törenlerinin resmi partilerini düzenleyen Master Chef Wolfgang Puck’ın vizyonu Spago, ikonik lokasyonu, muhteşem manzaralara hâkim çatı katı konumu, çağdaş dekorasyonu ve İsrailli Executive Chef Peleg Miron’un küratörlüğünde Kaliforniya esintileri taşıyan Dünya mutfağının eşsiz örneklerinden oluşan menüsü ile İstanbul cemiyet hayatının gözde mekânlarından biri olarak yerini aldı.

Abdi İpekçi ve Mim Kemal Öke caddelerinin kesişmesinin ‘Love’ ile taçlandığı noktada hizmet veren St. Regis Brasserie, Executive Chef Gürcan Gülmez’in küratörlüğünde Fransız mutfağının vazgeçilmez lezzetlerini Türk mutfağının dokunuşları ile buluşturuyor.

Otelde davet ve organizasyon gerçekleştirmek için kaç farklı salon mevcut? Salonların kapasitesi nedir?

Dördü Maçka Parkı manzarasına sahip 7 adet salonumuz ile 8 kişilik toplantı gruplarından 280 kişilik kokteyl misafirine kadar birçok davet ve organizasyon talebini karşılayabilmekteyiz.

Düğün planlamasındaki katkılarınız nelerdir? Yeme içme ve mekân dışında düğünlere nasıl hizmetler sağlayabiliyorsunuz?

Her biri alanlarında hatırı sayılır tecrübe sahibi ziyafet ve yiyecek/içecek ekibimiz, tecrübeleri ve davet organizasyon akımlarının nabzını tutan hatta belirleyen çalışmaları ile St. Regis İstanbul’da gerçekleşen tüm davetlerin, beklentilerin üstünde ve hatırdan silinmeyecek, ihtişam ve lüksün en zarif sentezi olarak hayat bulmasına katkı sağlarlar.

Düğün planlamasına otelimizin katkıları arasında, davet planlama aşamasında üç kişi için sunulabilen menü tadımı, davet detaylarının görüşüleceği koordinasyon toplantısı, organizasyon günü hazırlık için bir adet günlük kullanım odası ve ‘St. Regis butler’ servisi,  misafirlerin karşılanması aşamasında krudite ikramı ile devam eden ‘Hoş geldiniz’ kokteyli, nişan/düğün pastası ve ücretsiz vestiyer hizmetlerini sayabiliriz. Ayrıca dekorasyon, müzik ve fotoğraf için, denenmiş ve onaylanmış çalışma ortağı olarak önerebileceğimiz şirketlerin listesini de misafirlerimiz ile paylaşmaktayız.

Davet ve organizasyonlarınızda menü oluştururken neye dikkat ediyorsunuz? Önceden belirlenmiş menüleriniz var mı, yoksa kişilere özel menüler yapabiliyor musunuz? Koşer menünüz var mı?

Executive Şef Gürcan Gülmez öncülüğünde yetenekli mutfak ekibimiz tarafından, tecrübe, gelenek ve çağdaş gurme akımlarının sentezi olan menü seçeneklerimizin yanı sıra, davet sahiplerinin tercihlerine göre kişiye özel menü çalışmaları da yapmaktayız.

Düğün, davet ve organizasyonlarınız ile ilgilenen ekibiniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ziyafet Satış Müdürümüz önderliğinde çalışan ekibimiz, bu özel günde davet sahiplerinin unutulmaz bir deneyim yaşamasını sağlamak için akıllarına gelen veya gelmeyen her türlü ihtiyacı öngören bir hizmet anlayışı ile otelimize adım attıkları andan ayrıldıkları an’a kadar tüm istekleri karşılamak için hazır bulunmaktalar.

Düğün organizasyonlarında balo salonu dekorasyonunu siz mi üstleniyorsunuz yoksa anlaşmalı olduğunuz firmalar var mı?

Düğün için verdiğimiz hizmetler içinde yiyecek ve içecek servisi bulunmaktadır, dekor, müzik ve fotoğraf misafirlerimiz tarafından karşılanmakta.

ST Regis İstanbul’un bünyesinde bulunan Iridium Spa, baştan aşağı yenilenme sürecince ne gibi farklı olanaklar sunmaktadır?

Iridium Spa’da konuklarımız için dört tek kişilik terapi odası, üç adet terapi havuzu, iki adet çiftlere özel terapi odası, bir Thai Odası ve iki ayrı hamamı ile toplam 7 terapi odası bulunmakta. Ayrıca sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz üç adet kişiye özel havuzumuz bulunmakta.

Iridium Spa’da birbirinden farklı, herkese hitap eden bakımlarımız mevcut. Diğer bakımlarımızdan biraz daha farklı ve misafirleri cezbeden iki imza bakımımız bulunmakta. ‘Bespoke’ yani ‘Size Özel’ ve ‘Abhyanga’ masajı.

‘Bespoke’ masajı ile tamamen kişisel seçiminize göre, istenilen bölgelere yoğunlaşılarak kendi terapinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz.

‘Abhyanga’ ise Dosha tipine uygun seçilen ılık bitki öz yağları ile uygulanan bir masajdır. Bu masajda amaç vücuttaki enerji akış dengesini sağlayarak kişinin derin rahatlama hissini deneyimleamesidir. Antik çağ bilgeliği sayesinde kendine has tekniklere sahip olan bu masaj, doğal enerji akışını ya da başka bir deyişle bedeninizin yaşamsal enerjisini uyaran ‘prana’ akışını yeniler. Zihin ve bedende birikmiş olan stres ve toksinler masaj sırasında yok olup gider. Hayatınızı değiştirecek bu tecrübe sayesinde sizi sağlıklı ve canlı bir cilde kavuştururken, hücrelerin toksinlerden arınmasını sağlar ve uzun ömürlü yaşamı destekler. Ayrıca vücut bakımları ve cilt bakımlarımız da mevcut. Profesyonel cilt bakımları ve vücut bakımlarımız ile cildiniz yoğun bir şekilde beslenir, yenilenir, canlılığa kavuşur ve zihniniz olağanüstü rahatlarken bedeniniz kendini onarmaya başlar.

Dünyanın en eski yıkama kültürlerinden biri olan hamam deneyimini yine Iridium Spa farkı ile yaşayabilirsiniz. Geleneksel canlandırıcı kese ve köpük masajı sonrası besleyici saç bakımı ile yenilenin.

St Regis İstanbul’un ayrıcalığı nedir?

The St. Regis İstanbul’un tüm misafirleri, St. Regis’ın saygı uyandıran, asla eskimeyen zarafeti ve eşsiz lüks kimliğini Türkiye’ye taşıyan benzersiz ‘St. Regis Butler hizmeti’nin ayrıcalıklarından faydalanmakta. Ayrıca, misafirlerimiz, Tom Ford, Alexander McQueen, Barbara Bui, Audemars Piguet ve Lanvin gibi dünyanın önde gelen markalarına ait butiklerde ‘özel alışveriş’ hizmetinden yararlanabilecekleri gibi, Master Chef Wolfgang Puck’ın vizyonu Spago’nun, Amerika Birleşik Devletleri dışında açılan ilk restoranında muhteşem boğaz manzarasına karşı The St. Regis İstanbul için özel tasarlanan bir Bloody Mary versiyonu olan ‘Misty Mary’ kokteylini deneyimleme fırsatını elde ederler.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın