Boğaz’ın bir adım ötesinde

Boğaz’ın bir adım ötesinde, gelin sizde unutulmaz anılar bırakalım

Boğaz’ın bir adım ötesinde

BU BİR REKLAMDIR


Le Méridien İstanbul Etiler, mimari açıdan tarihi yarımadanın uzağında şekillenen çağdaş İstanbul siluetine değer kazandıracak bir tasarıma sahip. Gerek eşsiz Boğaz manzarasına sahip olması, gerekse Etiler gibi gözde bir semtte konumlanmış olması otelimizi, en gözde düğün mekânı alternatiflerinin içine sokuyor. Starwood Oteller Grubu’nun en gözde markalarından biri olan Le Méridien İstanbul Etiler Genel Müdürü Sabine Dorn Ağlagül ile görüştük.

Bize otelinizi tanıtır mısınız? Le Méridien’in konseptinden bahseder misiniz?

Le Méridien İstanbul Etiler, yenilenen konsepti ve özel sanat programları ile 2012 yılından bu yana yerli ve yabancı ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor. Lobisinden odalarına kadar her yerde çağdaş sanatın öne çıkan eserlerine ev sahipliği yapan Le Méridien İstanbul Etiler, otele girdiğiniz andan itibaren farklı bir keşif duygusunu harekete geçiriyor.

Otel içindeki mekânlardan bahseder misiniz?

Le Méridien İstanbul Etiler, İstanbul Boğazı’nın bugüne kadar keşfedilmemiş panoramasının seyredilebileceği çok özel konumu, popüler alışveriş ve eğlence merkezlerine yakınlığıyla da ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Bu nefes kesen manzaraya hakim 259 odalı Le Méridien İstanbul Etiler’de, özel süitlerin yanı sıra 700 kişilik bir balo salonu ve 9 farklı toplantı salonu bulunmaktadır. Otel girişindeki Latitude Bar ile de günün her saatini keyifle doldurabilecek alternatifler yaratıyor.

Le Méridien İstanbul Etiler’in 4. katında yer alan, Akdeniz tatlarını özgün Türk mutfağıyla birleştiren La Torre’nin şefleri, İtalyan, Akdeniz ve Uzakdoğu mutfaklarından aldıkları ilhamla tariflerini yeniden yorumluyor. Restoranda havuz başı 200 kişilik teras alanı, iş ve arkadaş yemekleri için uygun oturma alanları ve restoran içinde ayrılmış özel yemek alanları bulunuyor. 

İstanbul’un en kapsamlı ve lüks SPA’larından birine sahip olan Le Méridien İstanbul Etiler, Explore SPA & Fitness, doğal detoks yiyecek ve içeceklerin; uzman eğitmenler tarafından desteklendiği egzersiz ve vücuda şekil verme seanslarıyla sürdürülen özel programlar sunuyor.

Otelde davet ve organizasyon gerçekleştirmek için kaç farklı salon mevcut? Salonların kapasitesi nedir?

Le Méridien İstanbul Etiler yedi şık dekore edilmiş toplantı odası, iki VIP toplantı salonu ve 766 metrekarelik zarif balo salonu ile toplamda 2000 metrekarenin üzerinde konferans ve sergi alanı sağlamakta. Bu ilham verici alanlarda, yaratıcı iş toplantılarınızı, konferanslarınızı, sosyal etkinliklerinizi ve unutulmaz düğünlerinizi gerçekleştireilirsiniz. Aynı zamanda balo salonumuzun ve toplantı salonlarımızın geniş fuayelerinde kokteyllerinizi ve kahve molalarınızı alabilirsiniz.

Düğün planlamasındaki katkılarınız nelerdir? Yem, içme ve mekân dışında düğünlere nasıl hizmetler sağlayabiliyorsunuz?

Le Méridien İstanbul Etiler, mimari açıdan tarihi yarımadanın uzağında şekillenen çağdaş İstanbul siluetine değer kazandıracak bir tasarıma sahip. Gerek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün hemen yanı başında yer alması ve eşsiz Boğaz manzarasına sahip olması, gerekse Etiler gibi gözde bir semtte konumlanmış olması otelimizi, en gözde düğün mekânı alternatiflerinin içine sokuyor. Bizim amacımız, hem düğün sahibi gelin ve damadın hem de konukların eşsiz bir deneyimle otelimizden ayrılmaları.

Düğün organizasyonları için çok kapsamlı bir düğün paketi hazırladık. Dekorasyon için son derece zarif ve şık detaylar içeren malzeme alternatiflerimiz var. Dekorasyon konusundaki malzeme zenginliğimiz ve deneyimimiz, çiftlerin hayalindeki atmosferi kurmalarını sağlıyor. Masa örtüsünden, sandalye giydirmeye, şık şamdanlar ve suplalardan kişiye özel oluşturulacak menü kartlarına kadar geniş bir dekorasyon paketi sunuyoruz. Aynı zamanda düğününü Le Méridien İstanbul Etiler’de gerçekleştiren düğün çiftlerimize yakınlarına dağıtmaları için 3 adet indirim çeki veriyoruz.

Öte yandan düğünlerini kendileri ve arkadaşları için eşsiz bir deneyime dönüştürmek isteyen genç çiftlerimize, İstanbul’un en kapsamlı ve lüks SPA’larından biri olan Explore SPA’da bekarlığa veda paketi ile lüks hamam bakımı ve değişik olanaklar sunabiliyoruz.  

Davet ve organizasyonlarınızda menü oluştururken neye dikkat ediyorsunuz? Önceden belirlenmiş menüleriniz var mı, yoksa kişilere özel menüler yapabiliyor musunuz? Koşer menünüz var mı?

Le Méridien İstanbul Etiler, zengin seçeneklerle herkesin damak tadına uyabilecek bir yemek zevki yaratmayı hedefliyor. Mutfak ekibimizle  birlikte düğünler için özel sunumlar ile yaratıcı menü alternatifleri hazırladık. Düğün çiftleri ayrıca şefimizle birlikte düğün menüleri üzerinde özel bir çalışma yaparak kendi menülerini yaratabiliyorlar.

Le Méridien markasının yaratıcı konseptini mutfağımızla ön plana çıkaran, uluslararası ödüllere ve deneyime sahip mutfak ekibimizle düğün çiftlerimizin değerli misafirleri için mükemmel lezzetler hazırlıyor.

1989 yılında au-pair olarak İsrail’e gitme şansım oldu. Ra’anana’da 3 çocuklu bir aileyle yaşama fırsatını yakaladım. Bu süreçte Musevi geleneklerini yakından tanıdım. Otelimizde de bu gelenekleri oldukça önemsiyoruz. Musevi cemaatinin tercihlerini de göz önünde bulundurarak, koşer menüsü de sunuyoruz.

Düğün, davet ve organizasyonlarınız ile ilgilenen ekibiniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Düğünün tüm detaylarını eksiksiz bir şekilde yürütmek ve çiftlerin bu en özel gününü ayrıcalıklı hale getirebilmek için profesyonel ekibimizle düğün planlama servisi veriyoruz. A’dan Z’ye tüm detayları çiftlerimiz ile birlikte planlayarak kendilerine ihtiyaçları olan noktalarda danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Beş kişilik banket satış ekibi ve 30’a yakın banket servis ekibi bu özel gününüzde sizlere yardımcı oluyor.

Düğün organizasyonlarında balo salonu dekorasyonunu siz mi üstleniyorsunuz yoksa anlaşmalı olduğunuz firmalar var mı?

Onun üzerinde firmanın yer aldığı bir referans listemiz var. Çiftlere bu listeyi sunuyoruz, onların anlaştığı şirket ile çalışmaya devam ediyoruz.

Otelinizde düğün organizasyonunu gerçekleştiren çiftlere ne gibi fırsatlar sunuyorsunuz?

Farklı kurumlar tarafından turizm sektöründeki en iyi sadakat programı olarak ödüllendirilen SPG (Starwood Preferred Guests) programına üye yapıyoruz çiftleri. Bu sayede düzenledikleri organizasyon üzerinden puan kazanıyorlar. Ayrıca Starlot projesi kapsamında tüm evlenen çiftlere 3 adet indirim çeki veriliyor. Çift bu çekleri arkadaşlarına hediye edebiliyor. Çeki veren çift arkadaşlarının düğününün toplam bedeli üzerinden bir pay alıyor.

Le Méridien İstanbul’u nasıl bir düğün hayal edenlere önerirsiniz?

İstanbul’un merkezi bir lokasyonunda bulunan otelimiz, balo salonumuz, SPA’mız, usta şeflerimizin yarattığı dünya lezzetleri ile önemli bir çekim merkezi. Düğünleri için bizi tercih eden genç çiftlerin eşsiz bir deneyimle otelimizden ayrılmasını istiyoruz. Düğün organizasyonları için çalışan uzman ekibimizle birlikte bugüne kadar birçok genç çift için unutulmaz hatıralar yaratabildik. Bundan sonra da hizmet kalitemiz ve Le Méridien’e özel sanatsal dokunuşumuzla düğün organizasyonlarına farklı alternatifler getirmeye devam edeceğiz.

 

Cengiz Topel Caddesi No. 39 34337 Etiler, Istanbul

T: 0212 384 00 00

www.leMéridienistanbuletiler.com

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın