Adrien Brody’nin sihirli dünyası

Oscar Ödüllü Adrien Brody son olarak oldukça zor iki rol üstlendi. Ülkemizde ‘Şiraz’ın Eylülleri’ adıyla yayınlanan ‘Septembers of Shiraz’ kitabının sinemaya adaptasyonunda İranlı bir Yahudiyi oynadı.

Adrien Brody’nin sihirli dünyası

Oscar Ödüllü Adrien Brody son olarak oldukça zor iki rol üstlendi. Ülkemizde ‘Şiraz’ın Eylülleri’ adıyla yayınlanan ‘Septembers of Shiraz’ kitabının sinemaya adaptasyonunda İranlı bir Yahudiyi oynadı. Ayrıca önümüzdeki ay History Channel’de yayınlanmaya başlayacak dizide de dünyaca ünlü Yahudi sihirbaz Harry Houdini’yi canlandırıyor.

Roman Polanski’nin ‘The Pianist’ filmindeki rolü ile Adrien Brody, 30 yaşın altında Oscar kazanan ilk aktör olma rekorunu elinde bulunduruyor. Richard Dreyfuss 1978’de ‘The Goodbye Girl’ filmindeki rolü ile bu ödüle layık görüldüğünde 30 yaşındaydı.

Macaristan doğumlu fotoğrafçı Sylvia Plachy’nin oğlu olan Adrien Brody annesinin çektiği fotoğraflarda sık sık yer alarak kamera karşısında rahat olmaya alıştı ve daha çocuk yaşta aktör olmayı kafasına koydu. 12 yaşında arkadaşlarının doğum günü partilerinde, ‘The Amazing Adrien’ adıyla sihirbazlık gösterileri yapardı. Bu yeteneği, onu izleyen annesinin dikkatini çekti ve böylece oyunculuk eğitimi almasına karar verildi. Adrien’in babası tarih öğretmeniydi. Her iki taraf da Holokost’tan etkilenmiş ailelerdi. Buna karşılık annesi çocukluğunda, Yahudi kimliğini bilmeden büyüdü.

1-2 Eylül’de History Channel’de yayınlanacak ‘Houdini’ dizisi ile Adrien Brody çocukluk hayalini gerçekleştirmiş oldu. ‘The Amazing Adrien’ (Şaşırtıcı Adrien) olarak tanınmasını ünlü aktör şöyle açıklıyor: “Sihirbazlık beni cezbetmekten öte bir duygu, çocukluğumda en çok istediğim şey büyüyünce sihirbaz olmaktı.”

Bir döneme ait setlerin kurulduğu, kostümlerin hazırlandığı, Kristen Connolly’nin de rol aldığı ‘Houdini’ filminde Brody birçok sahnenin çekiminde fiziksel performansını kanıtladı.

Adrien Brody’nin oynadığı İran devrimini konu alan ‘Shiraz’ filminin ilk gösterimi, 10-20 Eylül’de tüm dünyadan 300 filmin katılımı ile gerçekleşecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak. Yazar Dalia Sofer’in kendi yaşam öyküsünden esinlenilerek yazdığı ‘Şiraz’ın Eylülleri’ İran’da 1979’daki devrimden sonra yaşamı altüst olan Tahranlı bir aileyi anlatıyor. Brody, “Rol almaktan gurur duyduğum çok güzel bir film” demekte.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın