14 yaşındaki İsrailli kız Dior´un yeni yüzü oldu

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Paris Moda Haftasında, 14 yaşındaki Sofia Mechetner Christian Dior’un şovunda yer aldı.

Moda dünyasının Dior gibi önemli bir kuruluşu tarafından 14 yaşında keşfedilmek her genç kıza nasip olmaz. Modellik alanında fazla deneyimli olmayan Sofia Mechetner’in Christian Dior’un yeni yüzüne dönüşmesi tamamen şans eseri oldu.

İsrailli Sofia’nın yaşamı yaşıtlarının yaşamına fazla benzemiyor. Sovyet Rusya’dan göç eden bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Sofia’nın annesi aileyi geçindirmek için üç işte çalışıyor. Üç kardeşten en büyüğü olan Sofia her gün okuldan eve döndüğünde kardeşlerinin bakımını üstleniyor. Küçücük evlerinde Sofia odasını kardeşleriyle paylaşırken, anne koridorda serdiği yatakta yatıyor.

Paris Moda Haftasına katılımı öncesinde İsrail Kanal 2 televizyonuna davet edilen Sofia, annesi ağır çalıştığı için ona yardımcı olabilmek için yemek pişirdiğini, çamaşır yıkadığını, evin temizliğini üstlendiğini anlattı. Bu yoğun işleri nedeniyle arkadaş edinmeye zaman bulamadığını söyledi.

Sofia Mechetner, İsrail’de Roberto Model Ajansı tarafından keşfedildi. Ajansın yöneticisi genç kızın Paris’te başarılı olabileceğine inandı ve onu dünyaca ünlü 70 modelle çalışan Paris’te Viva Ajansına yönlendirdi. Başlangıçta ajans kabul ettiyse de Sofia’nın bu kadar genç olduğunu görünce çekimleri iptal etti.

İsrail’deki ajansının temsilcisi ile Paris sokaklarında dolaşırken Sofia Mechetner, Dior modaevine girmek istedi. O gün Dior’un baş tasarımcısı Raf Simons orada bulunmaktaydı. Fakat kızın modellik deneyimi bulunmaması her şeyi bozdu. İsrail’e dönmesinden haftalar sonra Sofia, Roberto Model Ajansından bir telefon aldı, acilen görüşmeye gelmesi isteniyordu. Dior’un yeni yüzü olacaktı ve karşılığında kendisine milyon şekele yakın bir tutar ödenecekti. Geçtiğimiz hafta, Paris Moda Haftasında Sofia’nın düşü gerçekleşti.

Kazandığı para ile ne yapmayı planladığı sorusunu Sofia, kendine ait bir odası bulunan yeni bir daireye ailesi ile geçmek istediği yanıtını verdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın