ADL’den Lady Gaga’ya ödül

ADL’den Lady Gaga’ya ödül

Pop star Lady Gaga, kurduğu vakfın (Born This Way Foundation) sosyal yardım alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle ADL- Anti-Defamation League tarafından onurlandırıldı.

21 Mayıs Perşembe günü ADL’den yapılan açıklamada, Lady Gaga’nın sosyal alandaki çalışmalarının rekor düzeyde başarılı sonuçlar vermesinden dolayı kendisine verilen ‘Bir Fark Yaratmak’ (Making a Difference) ödülünü kabul ettiğini duyurdu.

Ödülünü alırken yaptığı konuşmada Lady Gaga; “Bu benim için inanılmaz bir onur. ADL’in nefrete, antisemitizme, eşcinsel düşmanlığına, bağnazlığa ve hoşgörüsüzlüğe karşı çok uzun yıllardır verdiği mücadele hepimize örnek olmalıdır” dedi.

New York’ta gerçekleşen ödül törenine bu kentten ve New Jersey’in 85 farklı okulundan çok sayıda öğrenci katıldı. ADL’in Ulusal Direktörü Abraham H. Foxman ise, “Lady Gaga bir pop sanatçısı olmanın çok ötesinde bir kişidir. Sosyal alanda değişim yapabilme şampiyonu ve gençler açısından çok olumlu bir rol modeldir” şeklinde yorum yaptı.

‘Born This Way Foundation’, 2011 yılında Amerikalı şarkıcı Lady Gaga ve annesi Cynthia Germanotta tarafından oluşturulan ve adını sanatçının 2011’de çıkan albümü Born This Way’den alan kar amacı gütmeyen kuruluş. Kuruluşun amacı bireyleri cesaretlendirmek, kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak ve hoşgörüsüzlüğü ortadan kaldırmak olarak belirlendi.

Müziğinin yanı sıra çok çeşitli hayırseverlik faaliyetlerinde bulunan Lady Gaga 2010’da Time tarafından dünyadaki en etkili kişilerden biri olarak gösterildi.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın