Duyguların hepsi kalıcı

Bu hafta bir çarşamba sabahı uyandığımda, kendimi bir an için Gayrettepe’deki evimin salonunda, caddeyi gören penceresinden endişe ve kaygı ile bakan yedi sekiz yaşlarındaki duygumda buldum. Her yer beyaza boyanmıştı, kaldırım kenarlarına park etmiş arabaların tepeleri artık gözükmüyordu. Arabaların caddelerde ilerleyebilmesi mümkün değildi çünkü sokakların nerede başladığını görmek imkansızdı. Birden fark ettim ki babam evde yoktu. İşe gitmişti. Ya da işe gitmek için evden çıkmıştı. Olayların gidişatını ve zamanlamaları net hatırlamasam da, o günkü endişemin tadı halen damağımda, sıkıntısı midemde, merakı aklımda, korkusu kalbimde; sanki her hücreme kayıt edilmiş kodlar gibi birden geri geliverdiler hepsi. “Babam nasıl dönecek? Şu an nerede acaba?” endişesi ile uzun bir süre camda beklediğimi hatırlıyorum. Açıkcası annem ile bu endişemi paylaşıp paylaşmadığımı hatırlamıyorum bile. Çok şükür ki eve gelmişti babam. Kaç saat sürmüştü endişem inanın ki bilmiyorum. Ama önemli olan onu kaybetmemiş olmamdı. Daha küçükken ki yılları hatırlamadığım için diyebilirim ki, ilk net olarak hatırladığım kaybetme korkusu tecrübemi o gün yaşadım.

İşte 18 Şubat 2015 Çarşamba sabahı uyandığımda, uzun yıllardır hatırlamadığım bu anı hafızamın kapısını çaldı. Kısa bir süre sonra canım eşim yurtdışına gidecekti. İşte o tanıdık kaygı ve endişe akşam saat yediye kadar misafirim oldular. Ve sonunda eşimin uçağının sağ salim hareket etmesi ile birlikte o eski tanıdık duygularımı da yolcu ettim.

Duygular insanın hücrelerine işleniyor ve uzun yıllar hafızalarda bir tat bırakıyor. Kimi tatlı, kimi acı, kimi ise çok farklı. Ancak eninde sonunda hepsi kalıcı.

Acısı ile tatlısı ile tüm bunları yaşarken farkında olmak, en değerlilerimizin kıymetini bilmeyi hatırlamak; işte bu soğuk şubat gününün kıssadan hissesi bu olmuştu benim için.

Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

 

Garfield Live Sihirli Masal Kitabı

15 Mart’a kadar her haftasonu pazar günleri, TİM gösteri merkezinde sahnelenecek şov, kaçırmayın!

 

Beyaz Perdeden Seçmeler:  Asterix Roma Sitesi

27 Şubat 2015’da beyazperde de…

 

Alaaddin’in Sihirli Lambası

Mall of İstanbul’da.... Başlangıç Tarihi: 22 Şubat 2015 Bitiş Tarihi: 01 Mart 2015. Tiyatro Yeniden’in sahneye koyduğu ‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’, masala farklı bir açıdan yaklaşıyor...

 

Pera’da çocuklarla sanat

Giacometti

Pera Eğitim, 21 Şubat-19 Nisan tarihleri arasında, ünlü heykeltıraş ve ressam Alberto Giacometti’nin Türkiye’deki ilk retrospektif nitelikli sergisine yönelik ‘Giacometti: Stüdyo’ adlı eğitim programı kapsamında 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına yönelik çeşitli atölye çalışmaları düzenliyor.

 

Küçük Mucizeler

21 Şubat-19 Nisan Pera Eğitim, 21 Şubat – 19 Nisan tarihleri arasında, dünya tıp tarihinden bir kesite ışık tutan ‘Hayat Kısa, Sanat Uzun: Bizans’ta Şifa Sanatı’ sergisine yönelik ‘Küçük Mucizeler’ eğitim programında 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın