Kral David yeniden Hollywood’da

Hollywood’un iki rakip prodüksiyon şirketi, Warner Bross ile 20th Century Fox, İsrael ve Yehuda’nın kızıl saçlı kralı David’i konu edinen filmlerin hazırlığına başladılar

Bu kez David’in savaşı Goliath’a karşı değil... Hollywood’un iki rakip prodüksiyon şirketi, İsrael ve Yehuda’nın kızıl saçlı kralı David’i konu edinen filmlerin hazırlığına başladılar. Yani bu kez David David’e karşı mücadele edecek.

Variety dergisinin haberine göre, Warner Bross stüdyosu, Los Angeles’li din adamı Rabbi David Wolpe’nin yeni yayınlanan, ‘David: The Divided Heart’ adlı kitabını sinemaya uyarlama haklarını satın aldı. İngiliz yönetmen Ridley Scott da Tevrat’ın bu kahramanını konu alan senaryosu üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Los Angeles’li Rabbi David Wolpe bugüne dek din ve inanç temasını taşıyan birçok kitap yayınladı. Newsweek dergisi 2012 yılında Rabbi Wolpe’yi “ABD’nin en iyi rabbisi” ilan etti. ABD’li oyuncu Kirk Douglas, Wolpe’nin son kitabını tüm dostlarına hediye gönderdi.

Rabbi Wolpe, “David, Tevrat’ın en karmaşık kahramanlarından biridir. Savaşçıydı, dâhiydi, şairdi, ulusu birleştiren bir kraldı ve Tanrı’ya yakın bir kişiydi. Tevrat’ta en sinematografik kişi bence odur,” sözleri ile görüşlerini iletti.

Variety dergisi geçmiş sayılarından birinde, Ridley Scott’un, Kral David’i konu eden bir senaryo üzerine çalıştığı haberini yapmıştı. 20th Century Fox’un yapımcılığında çekimlerine başlanacak film Kral David’in Goliath sonrası hükümranlık dönemi üzerine yoğunlaşacak.

Her iki prodüksiyonda da David rolünü kimlerin canlandıracağı henüz bilinmiyor. Beyaz perdede Tevrat’ın bu karakteri son olarak 1985 yılında ‘King David’ filminde yansıtılmış, David rolünü Richard Gere canlandırmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın