23 Nisan Çocuk Bayramı

Dünyanın en kıymetli varlıkları çocuklarımız. İşte bugün onların günü. Her biri bir melek olarak dünyaya geliyor, kimini şansızlıklar, kimini imkânsızlıklar, kimini de çevresindekiler bozuyor, üzüyor, değiştiriyor. Kimi ise daha şanslı doğuyor ve rahat bir hayat sürüyor. Oysa hepsi değerli, hepsi geleceğin umutlarını barındırıyor içlerinde, gözlerinde ise yarınlara saf sevgi ile bakan bir ışık var.

23 Nisan Çocuk Bayramı

Dünyanın en kıymetli varlıkları çocuklarımız. İşte bugün onların günü. Her biri bir melek olarak dünyaya geliyor, kimini şansızlıklar, kimini imkânsızlıklar, kimini de çevresindekiler bozuyor, üzüyor, değiştiriyor. Kimi ise daha şanslı doğuyor ve rahat bir hayat sürüyor. Oysa hepsi değerli, hepsi geleceğin umutlarını barındırıyor içlerinde, gözlerinde ise yarınlara saf sevgi ile bakan bir ışık var. İşte tüm kıymetli canların daha mutlu ve huzurlu, sevgi dolu yarınları olabilmesi için üstümüze düşen görevlerimizi yerine getirelim. Çünkü bu bizim onlara borcumuzdur. İçinde yaşayacakları dünyamızı, kaynaklarımızı, değerlerimizi, ilişkilerimizi ve kimliğimizi yıpratmayalım, eskitmeyelim, en önemlisi de tüketmeyelim, yok etmeyelim. Onlara yaşamak isteyecekleri yarınlar bırakalım. Dünün, bugünün ve yarının çocuklarının bayramı kutlu olsun!

Tiyatro Zamanı

Herkes Sihirbaz Olacak: 26 Nisan’da sihirli bir müzikal Herkes Sihirbaz Olacak, Şişli Black Out Sahnesi’nde her yaştan çocuk için sahneleniyor.

Atatürk...”Beni hatırlayınız”:

25 Nisan’da ilkokulu bitirmiş herkesin ailesi ile birlikte gidebileceği, Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayı’nda geçirmiş olduğu hayatının son dönemlerini anlatan dramatik eylemin gerçek belgelerle desteklendiği Atatürk seyirciler ile buluşmaya hazırlanıyor.

 

Beyaz Perdeden Seçmeler

Havalar ısınıyor ama güzel filmler vizyonları dolduruyor!

• Sevimli Hayalet

• Rio 2

• İnanılmaz Örümcek Adam 2

• Ormanda Karmaşa

 

Kitap Kurdu

Martı: Richard Bach’ın bir vazgeçilmezi olan bu kitabı oğlumun tavsiyesi üzerine yazıyorum. Muhakkak okumanızı söylüyor!

Stalin’in Burnunu Kırmak: Özgür bir toplumun değerini anlamak isteyen her çocuğun okuması gereken bir kitap. Çocukların anlayabileceği bir dilde eski Rus otoritesini biraz da tarih ile karıştırıp anlatan müthiş bir roman.

Kayıp Hafıza: Geçmişin izleri teker teker silinir ise ne olur? Şüphe, intikam, aşk ve öfke çocuk romanlarında olur mu demeyin sakın! Çünkü bu roman bunun ideal bir örneği… Dan Krokos’un kaleminden.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın