Foxman emekli oluyor

Anti-Defamation League Ulusal Direktörü Abe Foxman, Yahudi toplumunun güvenliği için çalıştığı 50 yıllık bir sürenin ardından 2015’te görevinden ayrılma kararı verdiğini açıkladı

Abraham H. Foxman, Anti-Defamation League’deki (ADL-İftira ve Karalama ile Mücadele Birliği) görevinden ayrılacağı 2015’in Temmuz ayı, aynı zamanda ABD merkezli bu Yahudi organizasyonunun kuruluşunun 50. yılına rastlamakta.

ADL’in web sitesinde yayınlanan mesajda Foxman, ADL’deki görev yıllarının 27 yılında ulusal direktörlük yaptığını belirtti ve giderek daha da saygınlık kazanan bu organizasyonun gelecekte de ABD ve tüm dünyada etkinliğini koruyacağını söyledi. Foxman, “Antisemitizme karşı mücadele etmek ve Yahudi toplumunun güvenliğini sağlamak olan kuruluş amacımız doğrultusunda çalıştık,” dedi.

Irkçılık ve ayrımcılığa karşı söylemleri ve duruşu ile dünya çapında tanınan bir sima olan Abraham Foxman, 1940 yılında Belarus’un Baranovichi kentinde dünyaya geldi. Ebeveynleri gettoya kapatılırken, henüz bir bebek olan Foxman, Katolik bir rahibe tarafından koruma altına alındı. Vaftiz edilen ve kendisine yeni bir isim verilen Abraham H. Foxman, İkinci Dünya Savaşı sonrasında hayatta kalan ailesine kavuştu.

Görevden ayrılacağını duyurduğu mesajda Foxman, Yahudi toplumunun güvenliği için mücadele etme tutkusunu henüz genç yaştayken ebeveynlerinin kendisine aşıladığını belirtti.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın