Başta iklimler olmak üzere çok şey değişiyor dünyamızda!

Başta iklimler olmak üzere çok şey değişiyor dünyamızda!

Tüm çocukların dört gözle bekledikleri yarıyıl tatili kapıda! Benim küçüklüğümde yarıyıl tatilleri kar tatili demek olurdu. Genelde İstanbul karlar altında olurdu. Maalesef küresel ısınma dedikleri, dünyamızı çiğ çiğ yiyen bu virüs yüzünden, iklimler değişmekte. Geleceğimiz için endişe duymadan edemiyorum. Nasıl bir dünya bırakıyoruz çocuklarımıza, torunlarımıza? Acaba bu gezegende yaşam mümkün olacak mı 80-100 yıl içinde? Olsa bile şartlar ne olacak? Ne ile besleneceğiz? İlişkilerimiz nasıl olacak? Değer yargılarımız ne olacak? Doğru ve yanlış kavramlarımız değişecek mi? Yeryüzü bile geçirdiği depremler, sarsıntılar ve doğal afetlerden ne hale gelmiş olacak acaba? Teknoloji daha ne kadar hayatımıza girecek? Telepati ile iletişim olacak mı? İşte bunun gibi bir sürü soru belki de birçoğumuzun aklını kurcalıyor.

Çok şeyin değişeceğine inanıyorum. Mantığımızın kabul bile edemeyeceği boyutlar, olaylar ve fikirlere şahit olacağız. Ancak İnsanoğlu varoldukça tek değişmeyecek şeyin sevgi ve paylaşma ihtiyacı olacağına inanıyorum. O yüzden size tavsiyem; sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

YARIYIL TATİLİNDE NE YAPALIM?

AKBANK SANAT tatilde de çocukları eğlendiriyor ve eğitiyor!

 Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi (6-12 yaş)

 Oyun Yazım Atölyesi (8-10 yaş)

 Mozaik Atölyesi (7-14 yaş)

 Oyuncak Heykel Atölyesi (7-14 yaş)

 Linol Baskı Atölyesi (9-14 yaş)

Bilgi için: www.akbanksanat.com

PERA’da çocuklar için aktivite dolu bir hafta!

Pera Eğitim’de 5 - 9 Şubat tarihleri arasında Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonu sergileri kapsamında hazırlanan, 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına yönelik yaratıcı eğitim atölyeleri programlarıyla, çocuklar yarı yıl tatilinde müzede eğlenceli zaman geçirecekler. Bilgi için: egitim@peramuzesi.org.tr

ŞİŞLİ BİLİM MERKEZİ’NDE dolu dolu tatil programı...

Sihirli deney odasından doğa atölyesine, nano-teknoloji atölyesinden uzayın sırlarını çözmek için laboratuarlara, satrançtan matematiğe, mucitlerin yaşamından Mısır’ın gizemine, küresel ısınma atölyesinden gezilere, dopdolu geçecek olan bu program iki hafta boyunca da devam edecek. Bilgi için:(0212) 266 00 46

GÖSTERİ ZAMANI

STOMP

31 Ocak – 1 Şubat – 2 Şubat günlerinde İstanbul M.K. Harbiye Salonu’nda kaçırmamanız gereken bir gösteri. Ailece gidebileceğiniz, seyrederken yerinizde duramayacağınız bir performans! Biletler Biletix’te!

CATS İstanbul’da...

Zorlu Gösteri Merkezinde 21 Ocak’ta başlayan meşhur müzikal klasiklerinden olan CATS’i ailecek keyifle seyretmek için biletlerinizi hemen alın!

Küba Sirki’nin en iyi numaraları geliyor

18 sanatçı, 7 grup ve 14 farklı numarayla İstanbul’a ilk kez gelecek olan ekip 6-9 Şubat’ta sadece TİM Show Center’da…

Akbank Çocuk Tiyatrosu

‘İçerisi Dışarısı’, adlı oyun 1 Şubat, 8 Şubat, 15 Şubat ve 22 Şubat Cumartesi günleri miniklerle buluşuyor.

Yer: Akbank Sanat, oyun saati 11.30.

Sindirella TİM’de

En ünlü klasiklerden olan Sindirella, 25 Ocak’ta, Balerin Prensesler 26 Ocak’ta TİM Gösteri Merkezi’nde.

KARANLIKTA DİYALOG

31 Ocak’a kadar devam edecek olan bu eşsiz ve ilham verici deneyimi kaçırmayın! Görme engelli rehberler, sizin dokunarak, koklayarak, tadarak ve duyarak ‘yeni ve farklı’ bir biçimde görmenizi sağlayacak ve sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkartacaklar.

YARIYIL TATİLİNDE UZAYA KISA BİR ZİYARET YAPABİLİRSİNİZ

İster ailecek, ister çocuklarınız tek başına, ister arkadaşları ile ister okulları ile yarıyıl tatillerini daha eğlenceli ve daha verimli geçirebilemeleri için bir fırsat. İzmir’de yapılan bu kampta kendinizi uzayı keşfederken bulacaksınız.

Beyaz Perdeden Seçmeler: Köfte Yağmuru 2: 24 Ocak'ta sinemalarda

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın