Uri Geller CIA casusu muydu?

Uri Geller CIA casusu muydu?

İngiltere’de yayınlanan The Sun gazetesi İsrailli sihirbaz Uri Geller’in CIA için çalıştığını duyurdu. Geller’in yanıtı, “Karanlık işlerde değil, olumlu misyonlarda yer aldım” oldu.

Zihin gücü ile kaşıkları bükmesi ile tanınan Uri Geller’in soğuk savaş döneminde CIA yararına çalıştığı ve özel yeteneklerini adı belirtilmeyen bir Sovyet liderini ikna etmek için kullandığı ileri sürüldü. The Sun gazetesinde yer alan haberde; Michael Jackson’un yakın dostu ve sırdaşı olan Geller’in CIA’in kendisinden telepati gücünü kullanarak bir domuzun kalbini durdurmasını istediğini, ancak aynı şeyi bir insana yapmasını isteyebilecekleri endişesi ile reddettiğini söyledi.

Telepati uzmanı Uri Geller’in gizli ajan olduğu dönemleri konu edinen “The Secret Life of Uri Geller- Psychic Spy?” adlı bir belgesel çekildi. Vikram Jayanti’nin yönetmenliğinde çekilen film geçtiğimiz hafta İngiltere’de düzenlenen bir belgesel film festivalinde gösterildi. The Sun gazetesinin kendisi ile gerçekleştirdiği söyleşide Vikram Jayanti, 1977’de ABD’ye başkan seçildiğinde Jimmy Carter’ın ilk yaptığı şeylerden birinin Uri Geller’in kendisine Sovyetler konusunda verdiği brifingi izlemek olduğunu söyledi.

1946 yılında Tel Aviv’de dünyaya gelen Uri Geller yaşamını İngiltere’de sürdürüyor. Emekli çavuş Itzhaak Geller ve Manzy Freud’un oğlu olan Geller, annesinin tarafından Sigmund Freud ile akraba olduğunu iddia ediyor ancak bunun kanıtı bulunamadı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın