Irkçılıkla mücadelede bir ünlü

Akademi ödülü sahibi ünlü oyuncu Morgan Freeman, ırkçılıkla mücadelede yaptığı özverili çalışmalar nedeniyle onurlandırıldı

Irkçılıkla mücadelede bir ünlü

Kudüs İbrani Üniversitesi’nin Kanadalı Dostları kuruluşu tarafından düzenlenen bir etkinlikte Morgan Freeman’a Jake Eberts Key of Knowledge ödülü verildi. Etkinlikte toplanan 2 milyon dolar İsrail-Kanada Tıbbi Araştırma Enstitüsüne bağışlandı. Morgan Freeman’ın ırkçılıkla mücadele ve bu konuda tüm dünyada bilinçlendirme ve eğitme yönünde çalışmalar nedeniyle ödüllendirildiği Toronto’daki etkinliğe 700 konuk katıldı.

İsrail-Kanada Tıbbi Araştırma Enstitüsü (IMRIC) her iki ülkeden bilim adamlarının kanser, diyabet, Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde yeni yöntemler bulmak amacıyla işbirliği birlikte çalıştıkları bir kuruluş. ABD’li ünlü oyuncu Morgan Freeman’a ödülünü İbrani Üniversitesi Rektörü Prof. Menahem Ben-Sasson verdi. Ben-Sasson; “İsrail’in ilk yüksek eğitim kuruluşu olan İbrani Üniversitesi, farklı inançlara ve kökenlere sahip insanların buluşma yeri, amacı doğruyu bulmayı, çoğulculuk ve hoşgörü yöntemi ile insanlığa hizmet etmeyi amaçlayan bir yuvadır. Albert Einstein’ın; ‘Üniversite, insan ruhunun evrenselliğinin kanıtlandığı yerdir’ deyişini hatırlatmak isterim” şeklinde konuştu. 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın